05.06.2021

Зроблено перший крок до вирішення проблеми проїзду до Одеського морського порту

Державні регулятори: Інші питання Одеська обл.

Скарга на:  Міністерство інфраструктури 
Суть скарги: До Ради бізнес-омбудсмена звернулося підпримство, що є , що входить в німецький логістичний холдинг . Протягом кількох років вантажівки підприємства не могли вільно та безперешкодно в’їхати на територію Одеського морського торговельного порту. Це відбувалося тому, що одна компанія лишалася монополістом та при в’їзді у порт обслуговувала вантажі за фіксовану плату. З’ясувалося, що проблема була значущою й для жителів вулиць м. Одеси, так як грузові фури рухалися до терміналу,  цілодобово стоячи в заторах та створюючи неабияку перешкоду в тому числі для легких автомобілів. Місцеві жителі неодноразово виходили на протести з цього приводу та навіть перекривали вулиці. Ще в 2019 році під час візиту до Одеси Президент України доручив міській владі врегулювати питання безкоштовного в’їзду в порт. Будівництво альтернативної дороги для в’їзду на естакаду морського порту Одеська мерія обговорювала з усіма стейкхолдерами. Проте вирішення проблеми затягувалося. 

Вжиті заходи: РБО рекомендувала Міністерству інфраструктури розробити дорожню карту будівництва альтернативної дороги для в’їзду на територію Одеського порту та провести нараду  під головуванням Міністра за участі всіх стейкхолдерів. Згодом, Міністерство інфраструктури повідомило, що у бюджетну програму закладено будівництво дороги з під’їздами до Одеського морського торговельного порту. Спеціалісти розпочали розробку проєкту будівництва дороги.

Результат: Завдяки втручанню РБО Міністерство інфраструктури погодило будівництво безкоштовної дороги для під’їзду до Одеського морського торговельного порту. Відомо, що нова дорога з’єднає територію Одеського морського торгового порту та дорогу М-28 Одеса – Южний. Справу закрито. 
 

Наступний кейс: Податкові борги мобільного оператора