Рада бізнес-омбудсмена сприяє відкритому та відвертому діалогу між бізнесом та державою.

млрд

грн. збережених коштів для компаній

12934

всього скарг

8425

закрито справ

129

розслідувань

РБО, започаткована у 2014 році, є незалежною та рівновіддаленою інституцією, місія якої — захистити законні прав бізнесу перед державою. Рада розглядає скарги підприємців щодо недобросовісної поведінки державних органів та допомагає врегулювати спори на досудовому етапі.

Рада бізнес-омбудсмена фінансується з Мультидонорського рахунку стабілізації та сталого розвитку України (МДР), розпорядником якого є ЄБРР. Країнами-донорами МДР є Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Швеція, Швейцарія, Великобританія, США та Європейський Союз – найбільший донор.

Команда

Роман Ващук

Бізнес-омбудсмен

Тетяна Коротка

Заступниця бізнес-омбудсмена

Хто такий «омбудсмен»?

«Омбудсмен» – це шведське слово, яке означає «представник інтересів» – незалежна посадова особа, яка розглядає скарги громадян щодо неправомірних дій Уряду. Вперше посаду парламентського омбудсмена заснували у Швеції в 1809 році. Раду бізнес-омбудсмена в Україні започаткували у грудні 2014 року. Омбудсмен – посадова особа, яка не залежить від уряду та будь-яких політичних партій

Що входить в обов’язки бізнес-омбудсмена?

Коли я можу звернутися до Ради бізнес-омбудсмена?

Які скарги не розглядає Рада бізнес-омбудсмена?

Чи може Рада бізнес-омбудсмена примусити Уряд вирішити мою проблему?

Яким чином я можу подати скаргу?

Скільки триває попередній розгляд скарги?

Скільки триває розслідування у справі?

Якщо я подам скаргу, чи буде розголошуватись моє ім’я?

Чи треба платити за подання скарги?

Переглянути всі питання

Приховати питання

Часті питання

Подати скаргу

Відгуки

“Хочу висловити щиру подяку Раді бізнес-омбудсмена за неймовірну працю та вирішення дуже складного питання з податковою у нашій компанії. Ваша ефективна діяльність та здібність досягла результатів важливі для всіх підприємців українського бізнес-середовища. Ваша команда не лише проявила велике розуміння щодо нашої ситуації, але й продемонструвала професіоналізм, терпіння та велику відданість своїй роботі. Ваші поради та рекомендації допомогли нам зрозуміти складність ситуації та знайти оптимальні шляхи вирішення проблеми.”

ТОВ “Ваш Перевізник”

Важко, довго, але за величезної підтримки ми пройшли разом шлях виведення нашого підприємства із “ризикових”, який годі було пройти самостійно - без вашої допомоги. Дякуємо Раді бізнес-омбудсмена та всім, хто брав невидиму участь у спільній справі. Ваша допомога та найбільше її результат - надихають та дають надію на те, що Україну можна змінити, звільнити та врятувати від застарілих “совкових” методів управління, а саме адміністрування податків.

ПП “ЦЕМТО”

Компанія ТОВ «ФТХ» щиро вдячна вам за допомогу в підписанні контракту з польською компанією по придбанню сірчаної кислоти. Перший вантаж перетнув кордон України. Сподіваємось завдяки поставкам товару з Польщі, українські виробництва будуть мати можливість безперебійно працювати у режимі воєнного стану.

ТОВ «ФТХ»

Висловлюємо вам щиру подяку за небайдужість та активну участь команди бізнес-омбудсмена у розгляді нашого спору з Дніпровською митницею. Саме завдяки вашому авторитету та активній позиції разом нам вдалося зробити майже неможливе – бути почутими з боку державного органу та домогтися скасування у адміністративному порядку рішень про коригування митної вартості.

ТОВ «ДЕТ-ЮА»

Нормативна база

Рада бізнес-омбудсмена у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства та Меморандумом про взаєморозуміння щодо підтримання української антикорупційної ініціативи від 12 травня 2014 р., укладеним між Кабінетом Міністрів України, Європейським банком реконструкції та розвитку, Організацією економічного співробітництва та розвитку, Американською торгівельною палатою в Україні, Європейською Бізнес Асоціацією, Федерацією роботодавців України, Торгово-промисловою палатою України та Українським союзом промисловців і підприємців.

Також дивитись: Постанова Кабінету Міністрів України № 691 від 26.11.2014

 

Регламент прийнятий відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 691 «Про утворення Ради бізнес-омбудсмена» та Меморандуму про взаєморозуміння для української антикорупційної ініціативи від 12 травня 2014 року.

Регламент затверджений Наглядовою Радою для регулювання діяльності Ради бізнес-омбудсмена.

Передглянути текст Регламенту

Наглядова Рада

Партнери та друзі