РБО складається з фахівців
із західною освітою та професійним досвідом.
Роман Ващук
Роман Ващук – колишній канадський дипломат, бізнес-омбудсмен в Україні з 1 січня 2022 року.
Народився в місті Торонто (провінція Онтаріо, Канада), де отримав середню освіту в University of Toronto Schools, і закінчив Святомиколаївські Курси Українознавства. Студіював на Торонтському університеті, здобуваючи ступені бакалавра та маґістра з історії Центрально-Східньої Європи.
Роман Ващук розпочав дипломатичну службу у 1987 році. В Оттаві в Міністерстві закордонних справ і міжнародної торгівлі працював у відділах Східньої Європи, Європейського Союзу, Планування політики, Глобального Партнерства, та Стабілізації і Відбудови після конфліктів. На останній посаді управляв річним бюджетом $125 млн.
Закордоном працював у політично-економічних відділах посольств у Москві (1988-91), Києві (1994-98), і Берліні (2002-2007). Призначений Послом Канади до Сербії 2011 р, з акредитацією також до Північної Македонії та Чорногорії. Переведений до Києва в жовтні 2014 року, де пропрацював Послом Канади до жовтня 2019 року. Виступив співорганізатором Конференції про Реформи в Україні (Торонто, 2019).
Володіє англійською, французькою, українською, німецькою, російською, польською та сербською мовами
Роман Ващук нагороджений Медаллю 125-ліття Канади, та Орденом Заслуги ІІІ ступеня (Україна).
Тетяна Коротка
Тетяна Коротка, заступниця бізнес-омбудсмена була відібрана Наглядовою радою РБО та призначена Кабінетом Міністрів України в 2015 році.
Пані Коротка має понад 20 років досвіду роботи в урядуванні та розвитку різних секторів, з особливим інтересом до інклюзивного зростання та сталого інфраструктурного розвитку.
До роботи в Раді бізнес-омбудсмена працювала заступником керівника міжнародної Програми розвитку державно-приватного партнерства (2011-2015). Під її керівництвом багатонаціональна команда експертів допомогла Уряду України створити правову основу для управління державними інвестиціями та сталої реформи інфраструктури із залученням приватного сектору. Вона ініціювала та очолила Експертний центр ДПП та стійкої інфраструктури при Американській торговельній палаті.
Раніше Тетяна обіймала різні високі керівні посади, в тому числі директора з корпоративного управління в PZU Insurance Group (2010-2011), члена правління ING Life (2008-2009), неодноразово консультуючи (у співпраці з ЄС, США, Канадою, Швецією та Світовим Банком) офіс Прем'єр-міністра України з питань Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та ЗВТ, Національний банк України та керівництво державних фінансових регуляторів щодо розвитку фінансового сектору (2009-2010).
Також вона була директором політики розвитку ринків фінансових послуг та євроатлантичної інтеграції Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг (2004-2008), відповідала за реформи фінансового сектору та гармонізацію законодавства України відповідно до європейського права. Була постійним членом державної Переговорної групи високого рівня Україна – СОТ, Україна – Світовий банк та МВФ, Україна – ЄС.
Свою кар’єру Тетяна розпочала з посади начальника економічного відділу Державного комітету з регулювання ядерної безпеки. Вона відповідала за бюджетування, управління ризиками та нагляд за трьома державними підприємствами (ДП), керувала системою внутрішнього контролю та міжнародними донорськими комунікаціями для Чорнобильського фонду «Укриття» (CSF) ЄБРР з бюджетом 1,6 мільярда євро, і відігравала певну роль у внесення змін до законодавства, спрямованих на сприяння сталому розвитку в енергетичному секторі, виведенні з експлуатації атомних електростанцій та поводженні з радіоактивними відходами відповідно до стандартів МАГАТЕ та ЄС (1999 – 2004).
Широко визнана за її зусилля в процесі реформування державного управління в Україні, Тетяна була нагороджена президентом Італійської Республіки та стала кавалером ордена Зірки Італії (Cavaliere dell'Ordine Della Stella d'Italia) за внесок у G7. Групи Послів Реформ (2020), а також нагороджена Прем’єр-міністром України за внесок у розвиток ринку фінансових послуг та успішний вступ до СОТ (2009).
Тетяна Коротка здобула ступінь бакалавра економіки та магістра фінансів у Київському національному економічному університеті. Вона має ступінь кандидата економічних наук, її освіта включає післядипломну освіту в Лондонській школі економіки та політичних наук, ступінь MBA в Steinbeis-Hochschule-Berlin (Інститут міжнародних ділових відносин).
Юлія Андрусів
Юлія Андрусів
Chief Legal Officer
Досвідчений правник та управлінець. Керувала командами і корпоративними функціями в галузі права, корпоративної етики і комплаєнсу, корпоративного управління у великих міжнародних компаніях в секторах FMCG та будівельні матеріали, а також у великій енергетичній компанії, що належить державі.
До кар’єри в корпоративному секторі тривалий час практикувала право у провідній глобальній юридичній фірмі в США та Україні.
Здобула юридичну освіту у Львівському державному університеті (1998) та John Marshall Law School (1999). Також отримала ступінь магістра в галузі управління бізнесом в London Business School (2013).
Андрій Боднарчук
Андрій Боднарчук
Андрій є експертом у сфері кримінального та адміністративного права і процесу та податкового законодавства. Також має значний досвід підготовки висновків з правових питань у сфері корпоративного та трудового права.
До цього він працював старшим юрисконсультом у Адвокатському об’єднані «Соколовський і Партнери». Основна діяльність Андрія була пов’язана із консультуванням та представництвом інтересів підприємців та приватних осіб у відносинах з податковими, митними та іншими органами державної влади. Також Андрій, як адвокат, надавав правову допомогу в рамках кримінальних проваджень та брав участь у вирішенні судових спорів з контролюючими органами.
У Раді бізнес-омбудсмена Андрій займається розглядом скарг бізнесу на органи державної влади. Крім того, Андрій є членом експертних груп з Головним слідчим управлінням Національної поліції України, Офісом генерального прокурора та Державною податковою службою України. На розгляд таких експертних груп виносяться найскладніші та багатоепізодні скарги на дії правоохоронних та податкових органів, що надходять до Ради бізнес-омбудсмена.
Андрій – випускник Львівського національного університету, магістр правознавства В 2011 році успішно склав іспит на право заняття адвокатською діяльністю. В 2022 році Андрій також отримав диплом Британського центру права за результатами вивчення курсу «Англійське права та практичні правові навики».
Володимир Куценко
Володимир Куценко
Володимир має понад 10 років досвіду у сфері корпоративного, фінансового та антимонопольного законодавства.
Він приєднався до нашої команди із податково-юридичного департаменту компанії Deloitte, де працював більше 8 років.
У Раді бізнес-омбудсмена Володимир входить до експертної групи з податкових питань.
Володимир є випускником юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, магістр права.
Тетяна Микульська
Тетяна Микульська
Юлія Михайлюк
Юлія Михайлюк
Юлія спеціалізується на питаннях податкового адміністрування і комплаєнсу, регуляторній політиці, юридичному супроводі адміністративних спорів. Має досвід роботи над реформами в публічному секторі, включаючи розробку законодавчих ініціатив та їх імплементацію.
До того, як у 2017 році приєднатися до команди Ради бізнес-омбудсмена, Юлія працювала у департаменті із супроводу податкових спорів міжнародної консалтингової фірми PwC, а також у корпоративному департаменті київського офісу компанії Chadbourne and Parke LLP.
Юлія має дві вищі освіти: вона є магістром правознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка (з відзнакою), а також додатково здобула кваліфікацію магістра обліку і оподаткування у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана (з відзнакою). Будучи стипендіаткою програми Erasmus Mundus, у 2012-2013 роках Юлія також навчалася на юридичному факультеті Університету імені Миколаса Ромеріса у м. Вільнюс, Литва.
Кирило Номінас
Кирило Номінас
Кирило є експертом у галузі митного, податкового та кримінального законодавства.
До цього Кирило понад 9 років працював у юридичній фірмі «Соколовський і Партнери», де спеціалізувався у вирішенні податкових спорів та кримінальних справ.
У 2008 році Кирило закінчив юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Марина Павленчик
Марина Павленчик
Марина має 10 років професійного досвіду у сфері супроводження цивільних, господарських та адміністративних судових процесів.
Приєдналася до нашої команди з міжнародної консалтингової фірми PwC. До цього Марина працювала в юридичних компаніях Спенсер і Кауфманн та УкрЮрСервіс. Її досвід включає супроводження вирішення спорів у сферах майнових відносин/договорів, конкуренції, податкового та корпоративного комплаєнсу, захисту честі, гідності та ділової репутації, трудових та сімейних відносин, а також міжнародного арбітражу та медіації.
Марина є сертифікованим адвокатом та співавтором навчального посібника «Складення адвокатського іспиту». Отримала ступінь магістра права в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Василь Суховий
Василь Суховий
Василь спеціалізується у сфері досудового врегулювання спорів. Він також має досвід у сфері господарського права, інтелектуальної власності та судового вирішення спорів.
Перед тим, як приєднатися до нашої команди, Василь працював у міжнародній юридичній фірмі Integrites, де він координував роботу Департаменту досудового врегулювання спорів та медіації. З грудня 2017 року Василь розпочав роботу в Раді у якості молодшого інспектора, а з липня 2021 року працює на посаді інспектора.
Василь – магістр права за спеціалізацією «Правове регулювання публічної адміністрації та прав людини». Закінчив програму подвійного дипломування від Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Університету імені Миколаса Ромеріса (м. Вільнюс, Литва).
Наталія Гайдук
Наталія Гайдук
Наталія має 4 роки професійного досвіду у сфері податкового, трудового, господарського та корпоративного права.
Наталія приєдналася до команди Ради бізнес-омбудсмена із відділу міжнародного податкового планування консалтингової компанії EY Ukraine, де протягом 2 років була залучена до надання податкових консультацій для міжнародних груп компаній - представників різних сфер бізнесу: від сільського господарства та ІТ-сфери до кіновиробництва і банківської справи.
До того Наталія 2 роки працювала в юридичній компанії ILF, де більшою мірою була залучена до консультування медичних закладів з різноманітних юридичних питань, що виникали в рамках медичної реформи.
Здобула ступінь магістра права у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого, Інститут прокуратури та кримінальної юстиції.
Андрій Градов
Андрій Градов
Андрій спеціалізується у сфері вирішення спорів. Має досвід у питаннях господарського, корпоративного та цивільного права.
До того, як Андрій став частиною команди Ради бізнес-омбудсмена, він три роки працював у юридичній фірмі Evris. У листопаді 2019 року Андрій розпочав роботу в РБО у якості молодшого інспектора, а з серпня 2021 року працює на посаді інспектора.
Здобув ступінь магістра права Національного університету «Києво-Могилянська академія», факультет правничих наук.
Наталія Дасюк
Наталія Дасюк
Сфера компетенції Наталії охоплює комплексний юридичний Due Diligence суб'єктів господарювання, регуляторні питання діяльності бізнесу, а також всі юридичні аспекти взаємодії з державними органами, зокрема, в сферах захисту активів від рейдерських атак, публічних закупівлях та майнових відносинах держави та бізнесу.
Наталія приєдналася до команди Ради бізнес-омбудсмена у 2022 році із приватної адвокатської практики, протягом якої спеціалізувалася на судовому супроводі господарських, цивільних та адміністративних спорів, а також представництві інтересів клієнтів в Європейському суді з прав людини.
У 2015 році Наталія отримала ступінь магістра в Київському університеті права Національної академії наук України за кваліфікацією «Юрист-міжнародник» та додатково, завдяки активній студентській науковій діяльності, отримала кваліфікацію «Молодший науковий дослідник з міжнародного права». Роком раніше Наталія закінчила Варненський вільний університет ім. Черноризця Храбра (Болгарія) та отримала диплом магістра за спеціальністю «Міжнародне право та безпека».
Степан Дуплінський
Степан Дуплінський
Степан має досвід у міжнародному корпоративному праві з ухилом на правовий супровід бізнесу в різних юрисдикціях, включаючи венчурний бізнес, з глибоким розумінням управління життєвого циклу контрактів та глобального комплаєнсу.
До того, як у 2021 році приєднатися до команди Ради бізнес-омбудсмена, Степан 3 роки працював юрисконсультом у LegalTech Services. Перед цим був залучений до правозахисних ініціатив.
Степан отримав ступінь магістра міжнародного права в Університеті Миколаса Ромеріса (Литва) та ще одну ступінь магістра права в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого (Україна). Під час навчання в Литві він також навчався в Тілбурзькому університеті (Нідерланди) та в Лісабонському університеті (Португалія) за студентським обміном.
Максим Дятель
Максим Дятель
Понад 4 роки Максим захищав інтереси одних з найбільших портових операторів України, таких як Група компаній «ТІС» та ТОВ «ІЗТ». Він володіє експертизою у наступних секторах економіки: агробізнес, транспорт та інфраструктура, порти та термінали. Максим має широкий досвід у таких юридичних практиках, як вирішення податкових та комерційних спорів, трансфертне ціноутворення.
До того як приєднатися до команди Ради Бізнес-омбудсмена Максим працював адвокатом у юридичній фірмі, що є лідером юридичного ринку Південного регіону України та входить до рейтингів Legal 500 ЕМЕА, Legal 50.
У 2017 році Максим закінчив факультет Міжнародно-правових відносин НУ «Одеська юридична академія» та має ступінь «магістр права».
Марія Козленко
Марія Козленко
Марія є експертом з 11-річним досвідом представництва інтересів бізнесу у податкових спорах та спорах щодо митних питань, а також захисту інтересів бізнесу та посадових осіб у кримінальних провадженнях та справах щодо адміністративних правопорушень. Марія має досвід податкового консалтингу та аудиту, а також підготовки проєктів законодавчих ініціатив з питань оподаткування.
До того як приєднатись до Ради бізнес-омбудсмена Марія працювала адвокатом в Адвокатському об’єднанні «КМ Партнери», що належить до провідних юридичних фірм України у сфері податків.
Марія також є сертифікованим адвокатом. Закінчила факультет правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія», де здобула ступінь спеціаліста права, та отримала ступінь магістра права на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Кирил Сластунов
Кирил Сластунов
Кирил Сластунов – юрист з 11-річним досвідом у питаннях корпоративного, цивільного, земельного та податкового законодавства.
До того, як приєднатися до нашої команди, понад 7 років працював у податково-юридичному відділі компанії Deloitte, де спеціалізувався на вирішенні податкових спорів.
У 2006 році здобув диплом магістра права на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Олексій Співак
Олексій Співак
Олексій має понад 13 років досвіду у сфері кримінального та адміністративного права та процесу, податкового та митного законодавства.
До того, як приєднатися до команди РБО, Олексій понад 7 років працював адвокатом та старшим радником в юридичній фірмі «КМ Партнери». Основною спеціалізацією Олексія як адвоката було здійснення правового захисту в рамках кримінальних проваджень з економічних злочинів, зокрема щодо ухилення від сплати податків, проваджень у справах про адміністративні правопорушення та порушення митних правил, а також вирішення судових спорів за участю податкових, митних та інших органів державної влади і органів місцевого самоврядування.
В Раді бізнес-омбудсмена Олексій відповідає за напрямок співробітництва із Офісом Генерального прокурора та НАБУ та є співавтором чотирьох системних звітів Ради, зокрема системного звіту «Зловживання повноваженнями з боку правоохоронних органів у їх стосунках з бізнесом». Він також є автором низки публікацій з питань оподаткування, кримінального права та процесу.
Олексій є сертифікованим адвокатом з 2011 року. Він випускник Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, магістр правознавства за спеціалізацією правове регулювання економіки. В 2020-2021 роках Олексій також навчався на факультеті юриспруденції та адміністрації Ягеллонського університету в м. Краків, Польща.
Карина Гасимова
Карина Гасимова
Карина є спеціалістом у сферах податкового та митного права.
До того, як приєднатися до команди Ради бізнес-омбудсмена у 2023 році, Карина майже 5 років працювала в юридичній фірмі «КМ Партнери». Основною спеціалізацією Карини було здійснення правового захисту в рамках спорів пов’язаних з податковими питаннями (зокрема трансфертним ціноутворенням), в рамках проваджень у справах про адміністративні правопорушення та порушення митних правил, а також вирішення судових спорів за участю податкових, митних та інших органів державної влади і органів місцевого самоврядування. Також має досвід роботи з підготовки документацій щодо трансфертного ціноутворення та звітів про контрольовані операції.
Карина є сертифікованим адвокатом. У 2019 році здобула ступінь магістра права у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого, Інститут підготовки кадрів для органів юстиції.
Роман Гомонець
Спеціаліст з відновлення інфраструктури.
До початку роботи в Раді, Роман працював у провідних міжнародних будівельних компаніях. Він займався проєктним менеджментом у сфері житлового та комерційного будівництва, а також працював над об'єктами критичної інфраструктури.
Загалом Роман має понад 9 років досвіду в будівельній галузі та 2 роки в енергетичному секторі.
Роман - випускник Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (НТУУ КПІ).
Дмитро Полянський
Старший менеджер з питань відновлення
Дмитро має понад 16 років досвіду юридичної практики у провідних міжнародних та національних компаніях, управління адвокатським бюро, роботи у якості government relations manager у Групі Нафтогаз та викладання правових дисциплін у одному з провідних університетів України.
Має успішний досвід супроводження процесів M&A міжнародних компаній, процесу емісії, супроводження поточної діяльності підприємств з іноземним елементом, а також виведення на український ринок ряду холдингових компаній. Займався захистом інтересів клієнтів у кримінальних справах і їх представництвом у цивільних і господарських спорах.
До Ради бізнес-омбудсмена Дмитро був консультантом Команди підтримки реформ при Міністерстві економіки України, де взяв участь у розробці законів та підзаконних нормативно-правових актів спрямованих на впровадження реформи корпоративного управління в Україні, Закону України «Про приватизацію державного та комунального майна», Закону України «Про оренду державного та комунального майна», приймав участь у розробці Плану відновлення України.
Дмитро здобув ступінь магістра права з відзнакою у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та ступінь MBA у Міжнародному інституті менеджменту (МІМ-KYIV).
Олена Чорна
Олена Чорна
Старший менеджер з правових питань відновлення
До роботи в Раді бізнес-омбудсмена Олена понад 7 років займалась наданням консультацій у сфері трудового та корпоративного права. Також вона брала участь у проектах, які стосуються реформування публічного сектору.
Вона приєдналася до команди Ради бізнес-омбудсмена в 2019 році з консалтингової компанії PwC, де працювала майже 6 років. Окрім того, Олена працювала в міжнародній аутсорсинговій компанії TMF Group. Брала участь у різноманітних проектах, що стосуються реструктуризації корпоративного боргу, створення компаній та обрання оптимальної бізнес-моделі, включаючи консультування щодо складних моделей корпоративного управління, процедур в сфері трудового права та ліквідаційних процедур.
Олена є сертифікованим адвокатом. Закінчила факультет правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія», де отримала ступінь спеціаліста права, та здобула диплом магістра права на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Вікторія Антоненко
Вікторія Антоненко
Директорка з комунікацій
Вікторія – фахівчиня з комунікацій з досвідом роботи у понад 7 років. Працювала в проєктах ЄС та USAID, пов’язаних з впровадженням Угоди про асоціацію, розвитком громад та реформою в сфері охорони здоров’я. Проходила стажування в Представництві Європейського Союзу в Україні.
Здобула ступінь магістра з міжнародних відносин в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова. Магістр європейських політичних та адміністративних студій, Коледж Європи (Бельгія).
Ірина Ткаченко
Асистентка з комунікацій
Ірина має понад 8 років досвіду у комунікаційній сфері.
До цього Ірина працювала в провідному національному бутіку органічних товарів, де пройшла шлях від продавця до керівника бутіка, менеджера по зовнішньоекономічних закупівлях. Вона здобула цінний досвід у проведенні маркетингових кампаній, написанні та редагуванні комунікаційних матеріалів, а також у веденні переговорів з постачальниками, аналізі ринку та забезпеченні ефективних умов закупівель.
Ірина отримала юридичну освіту у Київському національному лінгвістичному університеті (КНЛУ).
Ірина постійно удосконалює свої навички на курсах з різних аспектів комунікацій, включаючи копірайтинг, проведення інформаційних кампаній та цифровий маркетинг.
Ірина Галаніна
Ірина Галаніна
Виконавча помічниця
Ірина має понад 20 років досвіду у адміністративній сфері.
До цього обіймала адміністративні посади в Європейському банку реконструкції та розвитку та компанії SIEMENS, має досвід роботи в урядових та дипломатичних структурах.
Отримала філологічну освіту у Київському лінгвістичному університеті.
Тамара Калапа
Тамара Калапа
Операційна директорка
Має понад 7 років досвіду роботи у сфері HR, управлінні бізнес-процесами та впровадженні інструментів управління.
До приходу в Раду бізнес-омбудсмена у травні 2022 року, Тамара працювала в ІТ сфері, де здобула значний досвід у сфері управління бізнес-процесами, розвитку HR стратегій, організації командної роботи і впровадження сучасних інструментів управління проектами. Також займалася формалізацією бізнес процесів і стратегічним плануванням. Її досвід включає координацію команд, розвиток політик, проведення тренінгів і впровадження інновацій.
Має дві вищі освіти: здобула диплом спеціаліста з технічного перекладу на факультеті транспортних та інформаційних технологій Національного транспортного університету (НТУ) та ступінь бакалавра фінансів та кредиту від Національної академії статистики, обліку та аудиту (НАСОА).
Денис Колесник
Денис Колесник
IT-менеджер
Юлія Лебедєва
Юлія Лебедєва
CMS-менеджерка
Юлія має понад 8 років досвіду у адміністративній сфері.
До того, як приєднатися до нашої команди, Юлія обіймала адміністративні посади у міжнародній консалтинговій компанії PriceWaterhouseCoopers Україна.
Випускниця Київського лінгвістичного університету.
Ольга Ляшенко
Ольга Ляшенко
Адміністративна асистентка
Ольга має понад 5 років досвіду у адміністративній сфері.
До того, як Ольга стала частиною команди РБО, вона обіймала адміністративні посади в IT- і рітейл-компаніях, завдяки чому отримала досвід роботи в багатьох сферах бізнесу.
Ольга відповідальна за комунікацію з відвідувачами, скаржниками установи, а також державними органами та партнерами. Вона також залучена до виконання інших адміністративних завдань задля функціонування офісу.
Здобула ступінь магістра іноземної філології та перекладу в Херсонському державному університеті.