13328

15.06.2020

За сприяння Ради перереєстровано дезінфекційні засоби двох виробників

Державні регулятори: Інші питання Львівська обл.

Скарга на: Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ)

Суть скарги: Рада отримала скарги від двох відомих виробників антисептиків, які не могли перереєструвати дезінфекційні засоби. Компанії вже не перший рік працюють на українському ринку засобів особистої гігієни. Відповідно до законодавства, вони поновлювали реєстрацію товару кожні п’ять років. Однак з 2018 року порядок держреєстрації дезінфікуючих засобів змінився: замість Держсанепідслужби відповідальність за реєстрацію антисептиків перейшла до МОЗ. Через відсутність нормативної бази нова процедура не запрацювала. Відтоді жоден виробник так і не зміг зареєструвати або перереєструвати свій товар. Таким чином, дезінфекційні засоби  продовжували зберігатися на складі, а строк їх придатності поступово спливав.  Виробники звернулися до Ради за допомогою.

Вжиті заходи:  Ознайомившись з матеріалами справи, Рада визнала скарги від підприємств обґрунтованими. Інспектори зробили висновок, що ситуація містила ознаки системної проблеми, через яку страждали інтереси всіх виробників дезінфекційних засобів. Рада взяла питання під свій контроль та рекомендувала МОЗ завершити підготовку нормативних актів щодо реєстрації дезінфекційних засобів. Для обговорення скарг Рада провела робочу зустріч із заступником міністра та головним санітарним лікарем.

Результат: Спалах коронавірусу в світі сприяв оперативному вирішенню проблеми. МОЗ дослухався до рекомендацій Ради. В березні 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №908, якою спростив механізм державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів. На цій підставі наші скаржники успішно перереєстрували дезінфекційні засоби, попередня реєстрація яких закінчилася минулого року. На полицях з’явився такий важливий у період карантину товар. Справу успішно закрито.

Наступний кейс: Провідний постачальник рису позбувся статусу ризикового платника податків