17.06.2020

Провідний постачальник рису позбувся статусу ризикового платника податків

Включення до переліку ризикових платників податків Київ

Скарга на: Державна податкова служба (ДПС), Головне управління ДПС у м. Києві (ГУ ДПС)

Суть скарги: Рада отримала скаргу від провідного постачальника та виробника круп для мереж супермаркетів. Підприємство скаржилося на блокування податкових накладних та його подальше незаконне включення до переліку ризикових платників податків.

Проблема з`явилася, коли ГУ ДПС розпочала систематично зупиняти реєстрацію податкових накладних компанії. За період з листопада 2019 по січень 2020 року їх було вже близько 64. Однак попереду на скаржника чекала ще більш неприємна новина – включення до переліку ризикових платників податків. Щоб спростувати таке рішення, підприємство звернулося зі скаргою до ДПС, але безуспішно. До розгляду справи долучилася Рада.

Вжиті заходи: Інспекторка Ради вивчила обставини справи та прийшла до висновку, що скарга є обґрунтованою. У зверненні до ГУ ДПС Рада підтримала позицію скаржника. Інспекторка підкреслила, що підприємство необхідно виключити з переліку ризикових. Рада допомогла організувати скаржнику зустріч із керівництвом податкового органу. В результаті зустрічі, ГУ ДПС повідомило підприємству, що необхідно надіслати додаткові документи, які підтверджують операції з контрагентами. Рада рекомендувала податковому органу об’єктивно та неупереджено розглянути документи скаржника для його виключення із переліку ризикових платників та розблокування податкових накладних.

Результат: Розглянувши надані скаржником документи, контролюючий орган вирішив виключити підприємство з переліку ризикових платників податків. Скаржник подякував Раді за допомогу у вирішенні справи: «Від себе особисто та від численного колективу висловлюю вдячність за увагу, приділену у провадженні за скаргою нашого підприємства. Вважаю, що вірно обрана стратегія компромісу та взаємоповаги безпосередньо вплинула на результат виконаної роботи. Щиро бажаю подальших перемог у захисті інтересів бізнесу». Справу успішно закрито.

Наступний кейс: Вилучене майно львівського підприємця вдалося повернути