13.03.2020

За сприяння Ради МОЗ зареєстрував дезінфікуючі засоби

Запити щодо законопроектів та змін до них Київська обл.

Cкарга на: Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ)

Суть скарги: В 2018 році до Ради звернулися два підприємства, що виробляють та реалізують дезінфікуючі засоби, з однаковою проблемою – вони не могли зареєструвати дезінфекційні засоби.

Зазначимо, що раніше у 2018 році задля вирішення питання реєстрації дезінфікуючих засобів Кабмін вніс зміни до Порядку державної реєстрації (перереєстрації) дезінфікуючих засобів (Постанова КМУ №178 від 14.03.2018).

Однак після прийняття відповідних поправок скаржники все одно зіткнулися з труднощами в процедурі реєстрації через неповноту правового регулювання.

Вжиті заходи: Рада організувала декілька телефонних дзвінків з цього питання з представниками Управління громадського здоров’я та Управління правового забезпечення МОЗ.

Інспектор Ради також організував зустріч зі спеціалістами МОЗ. Він з’ясував, що за розгляд заяв на реєстрацію дезінфекційних засобів відповідає Управління громадського здоров’я. Однак багато затримок у процедурах створювала невизначеність статусу безпечності деяких компонентів дезінфікуючих засобів. Співробітники Управління громадського здоров’я повідомили Раду, що вирішувати це питання має виконуюча обов’язки Міністра охорони здоров’я України. Відповідно, інспектор Ради попросив виконуючу обов’язки Міністра допомогти у вирішенні справи.

Результат: Після цього діалогу виконуюча обов’язки Міністра повідомила інспектора про підписання відповідних документів.

На початку лютого 2019 року обидва Скаржники повідомили Раду про успішну державну реєстрацію дезінфікуючих засобів.
 

Наступний кейс: ДПС скасувала донарахування 2,8 млн. грн. провідному зернотрейдеру