17.03.2020

ДПС скасувала донарахування 2,8 млн. грн. провідному зернотрейдеру 

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Київ

Скарга на: Офіс великих платників податків (ОВПП) Державної податкової служби України

Суть скарги: У жовтні 2019 року до Ради бізнес-омбудсмена звернувся провідний міжнародний зернотрейдер. Компанія не погоджувалася з висновками позапланової податкової перевірки, відповідно до яких було не підтверджено 1,9 млн. грн. від’ємного значення об’єкта оподаткування ПДВ та через це застосовано майже 900 тис. грн. штрафних санкцій.

Цікаво, що позапланова податкова перевірка компанії стосувалася обставин, які вже були досліджені ОВПП на початку 2019 року. Тоді, у квітні 2019 року, за сприяння Ради Державна фіскальна служба України скасувала підприємству податкові повідомлення-рішення через те, що відповідний акт податкової перевірки “не відображав фактичних обставин справи та не містив чіткого обґрунтування і доказів порушення” компанією вимог податкового законодавства у частині взаємовідносин із трьома контрагентами.

Позапланова податкова перевірка, однак, “повернула” для компанії донарахування щодо взаємовідносин із двома контрагентами, які були скасовані контролюючим органом в рамках адміністративного оскарження пів року тому. Тому, шукаючи підтримки, Скаржник повторно звернувся до Ради.

Вжиті заходи: Інспекторка Ради попросила представника компанії здійснити наочне текстове порівняння висновків спірного акта позапланової перевірки та первинного акта податкової перевірки в частині правовідносин із двома контрагентами, щодо яких в ОВПП знову є зауваження. Таким чином було встановлено, що акт позапланової перевірки не містить жодних нових доказів на підтвердження здійснення товариством податкового правопорушення. Реальні зміни тексту акта позапланової перевірки насправді стосувалися лише декількох описових абзаців при зазначенні (і) чергового контрагента у ланцюгах постачання та (іі) реквізитів ще одного господарського договору Скаржника..

Вивчивши обставини справи, Рада письмово звернулась до ДПС та підтримала позицію підприємства. Рада додала власні аргументи та рекомендувала податковому органу  повно, всебічно та неупереджено розглянути справу підприємства.

Інспекторка Ради взяла участь у розгляді скарги компанії у ДПС за участю представників Скаржника.

Результат: Дослухавшись до аргументів Ради, ДПС повністю задовільнили скаргу підприємства. Такими чином, компанія домоглася узгодження суми бюджетного відшкодування податку – їй повернуть понад 1,7 млн. грн. ПДВ і дозволять перенести у наступні періоди ще 166 тис. грн. від’ємного значення об’єкта оподаткування ПДВ. Крім того, ДПС скасувала підприємству майже 900 тис штрафу. Справу успішно закрито.

Наступний кейс: Банк уникнув повторної сплати податку на прибуток