05.05.2021

З четвертої спроби: за сприяння РБО компанія отримала дозвіл на будівництво

Інші державні регулятори: ДАБІ Миколаївська обл.

Скарга на: Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ)

Суть скарги: Миколаївський зернотрейдер поскаржився до Ради бізнес-омбудсмена на бездіяльність ДАБІ. Підприємство тричі зверталося до контролюючого органу, проте той відмовляв видати дозвіл на початок будівельних робіт елеватора в Полтавській області. На думку головного інспектора будівельного нагляду Департаменту дозвільних процедур ДАБІ, документи скаржника не відповідали діючому законодавству та серед них були відсутні висновок з оцінки впливу на довкілля та інші необхідні документи. В останній раз скаржник подав заяву та вичерпний пакет документів онлайн через портал «Дія», однак так і не отримав відповіді. Отримавши звернення підприємства, інспектор Ради розпочав власне розслідування.

Вжиті заходи: Рада визнала скаргу компанії обґрунтованою та рекомендувала ДАБІ неупереджено розглянути заяву скаржника нащодо видачу дозволу на будівництво. Зокрема, у разі відмови видати такий дозвіл, Рада просила ДАБІ детально пояснити причини такої відмови, та які дії належало вчинити та/або які документи надати скаржникові для отримання дозволу. Також було організовано зустріч представників підприємства та ДАБІ задля узгодження необхідного пакету документів та запровадження робочого діалогу між сторонами.

Результат: ДАБІ дослухалася до рекомендацій Ради. Скаржник отримав дозвіл на початок будівельних робіт на об’єкті. Компанія повернулася до РБО з подякою за допомогу: «Ми щиро вдячні Раді за вчасну і якісну роботу. Завдяки вам наше товариство отримало позитивний результат. Це дуже важливо, що у бізнесу в Україні є можливість добитись правди, стикаючись з недобросовісною поведінкою держави». Справу успішно закрито.

Наступний кейс: Міжнародні експрес-відправлення звільнені з-під арешту