13426

14.05.2021

Міжнародні експрес-відправлення звільнені з-під арешту

Податкові питання: Кримінальні провадження проти бізнесу з боку ДФС Київ

Скарга на: Державна фіскальна служба (ДФС), Слідче управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків ДФС (СУ ФР)

Суть скарги: Поштова компанія звернулася до Ради бізнес-омбудсмена. В межах кримінального провадження правоохоронці провели обшук на складах підприємства в Києві. Вони вилучили у скаржника міжнародні експрес-відправлення. Хоча суд не наклав арешту на майно, правоохоронці утримували посилки. Підприємство не могло доставити відправлення отримувачам. В результаті оскарження компанією дій слідчого ОВПП суд зобов’язав держорган повернути вилучені експрес-відправлення. Тим не менш, СУ ФР не виконував ухвалу суду. Інспектор взяв скаргу компанії в роботу.

Вжиті заходи: Вивчивши обставини справи, інспектор визнав скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала ДФС та ОВПП негайно повернути компанії незаконно вилучене майно. Інспектор звернув увагу на те, що ухвала суду була офіційно оприлюднена в реєстрі, а слідчий був обізнаний щодо її змісту. Зокрема, РБО наголосила, що згідно з Конституцією України, судове рішення, що набрало законної сили, є обов’язковим до виконання, а його умисне невиконання є кримінальним правопорушенням. 

Результат: ДФС дослухалася до рекомендацій Ради та повернула скаржнику вилучені міжнародні експрес-відправлення. Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: Один лист РБО — правоохоронці повернули майно компанії