24.12.2020

З четвертої спроби Мінприроди погодило документи скаржника

Державні регулятори: Інші питання Київ

Скарга на: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів (Мінприроди)

Суть скарги: Рада отримала скаргу від науково-технічного підприємства з Харкова. Компанії не вдавалось включити інформацію щодо себе до переліку підприємств, які обґрунтовують обсяги викидів забруднюючих речовин у повітря. Для включення до зазначеного переліку, скаржник звернувся до Мінприроди з пакетом необхідних документів. Втім, Мінприроди відмовило включити скаржника до відповідного переліку з огляду на низку технічних недоліків у поданих документах. Не дивлячись на низку спроб, скаржник отримував постійні відмови через ті чи інші недоліки в поданих документах.  

Вжиті заходи: Інспектор ознайомився з обставинами справи та визнав скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала Мінприроди забезпечити належний розгляд заяви щодо включення скаржника до переліку підприємств, які мають право надавати послуги з вимірювання обсягів викидів забруднюючих речовин у повітря. Під час роботи над скаргою завдяки зусиллям інспектора вдалося побудувати прозорий діалог між скаржником та Міністерством. Так, Міністерство висловило вичерпний перелік зауважень до документів, поданих скаржником для усунення недоліків. 

Результат: Мінприроди дослухалось до рекомендацій Ради та включило cкаржника до відповідного переліку. Раді вдалося налагодити належну комунікацію компанії з державним органом та подолати непорозуміння, що виникали раніше. Підприємство подякувало уповноваженому інспектору за оперативність у розв’язанні скарги. Справу успішно закрито. Користуючись нагодою, варто відзначити конструктивний і прозорий діалог з боку Мінприроди.
 

Наступний кейс: Особлива підприємиця відстояла право на безоплатну правову допомогу