28.12.2020

Особлива підприємиця відстояла право на безоплатну правову допомогу

Державні регулятори: Інші питання Львівська обл.

Скарга на: Міністерство юстиції України (Мін’юст), Львівське бюро правової допомоги (Бюро)

Суть скарги: До Ради надійшла скарга від приватної підприємниці зі Львова. Підприємиця скаржилася на те, що Львівське бюро правової допомоги відмовило їй надати безоплатну вторинну правову допомогу. Жінка хотіла оскаржити рішення суду щодо демонтажу літнього дитячого майданчика біля її кафе. Проте, на думку Бюро, підприємиця не належала до переліку категорій осіб, які згідно зі статею 14 Закону «Про безоплатну правову допомогу», мають право на таку підтримку від держави. Жінка, будучи інвалідом II групи, була обурена діями Бюро. В своїй позиції вона наполегливо відстоювала гарантовані Конституцією права інваліда на соціальну захищеність. Підприємиця просила Раду бізнес-омбудсмена невідкладно розпочати розслідування у її справі.

Вжиті заходи: Вивчивши матеріали скарги, інспектор підтримав позицію приватної підприємиці. На переконання РБО, позиція Бюро могла виявитися невиваженою. Рада наголосила, що безоплатна вторинна правова допомога – це вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу громадян до правосуддя. 
Рада бізнес-омбудсмена рекомендувала Львівському місцевому центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, якому підпорядковується Бюро, надати правову підтримку скаржниці. Рада встановила, що у зверненні за безоплатною правовою допомогою підприємиця надала всі необхідні документи стосовно інвалідності та обґрунтувала належність до категорії осіб, які мають право отримати правову підтримку. Відтак, існували об’єктивні підстави для Бюро піти назустріч підприємиці з обмеженими можливостями. 

Результат: Завдяки медіації Ради, Львівське бюро правової допомоги переглянуло своє рішення та погодилося надати скаржниці безоплатну правову допомогу. Підприємиця подякувала команді інспекторів:«Хочу подякувати вам і команді РБО за професійний підхід у вирішенні нашої скарги». Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: Затягування митниці в пів року подолано