20.04.2020

Відбито рейдерську атаку проти підприємства з Харківщини 

Дії Міністерства юстиції України: Реєстраційна служба Харківська обл.

Скарга на: Міністерство юстиції України, Департамент нотаріату та державної реєстрації 

Суть скарги: До Ради бізнес-омбудсмена звернулося подружжя з Харківщини – засновники підприємства, що займається пасажирськими перевезеннями. Проти підприємства здійснили рейдерську атаку шляхом внесення змін до корпоративних документів та державних реєстрів.

Подружжя випадково дізналося, що державний реєстратор на підставі підроблених документів змінив учасників, керівника та підписанта підприємства. Єдиним учасником підприємства стала інша юридична особа, якій передали нерухоме майно скаржників у якості внеску у статутний капітал підприємства.

Оскільки скаржники не брали участі у зборах учасників підприємства, про які йшла мова у підроблених документах, не зверталися до нотаріусів та не ініціювали жодних з зазначених реєстраційних змін і не підписували відповідних документів, було очевидно, що їх атакували рейдери. 

Підприємці негайно звернулися до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Мін’юсту (Комісія), а також направили скаргу до РБО. 

Вжиті заходи: Вивчивши обставини справи, Рада письмово виклала свою позицію у листі до Комісії та попросила її забезпечити повний, всебічний та неупереджений розгляд скарги Скаржників.

Результат: Мін’юст повідомив про задоволення скарги в повному обсязі. Оскаржувані реєстраційні дії скасували. Актуальну інформацію поновили у державних реєстрах. 
 

Наступний кейс: За сприяння Ради Держказначейство виплатило борг будівельній компанії