23.11.2018

Справу, що чекала реєстрації ДАБІ два роки, вирішено за один день

Інші державні регулятори: ДАБІ Одеська обл.

Об’єкт скарг: Державна архітектурно-будівельна інспекція України (ДАБІ)

Суть скарги: 11 липня 2018 року до Ради звернувся забудовник з Одещини. Понад два роки ДАБІ відмовлялася реєструвати готовий до експлуатації об’єкт.

У 2016 році Скаржник побудував автостоянку для продажу будматеріалів. Щоб зареєструвати об’єкт, звернувся до ДАБІ. Інспекція знайшла помилки в заяві та відмовила в реєстрації. Скаржник їх виправив та знову подав документи. ДАБІ відмовила вдруге.

Вважаючи відмову безпідставною, підприємство звернулося до Одеського адмінсуду. Суд прийняв рішення на користь Скаржника. Проте це ніяк не вплинуло на ДАБІ – держустанова впевнено не реєструвала автостоянку.

Водночас підприємство несло збитки. Компенсувати витрати на будівництво не вдалося, оскільки об’єкт не працював. Крім того, треба було платити за оренду території. Коли здавалося, що відстояти свої законні права нереально, підприємство залишило скаргу на сайті РБО.

Вжиті заходи: Оперативно дослідивши суть справи,  інспектор Ради зателефонував ДАБІ. Зокрема, він підкреслив необхідність виконання судового рішення, яке набрало законної сили.

Результат: За результатами цієї розмови, об’єкт зареєстрували. Справу, що тривала понад два роки, інспектор допоміг вирішити за один день.

Наступний кейс: Податкова повернула 46 тис. грн. переплати виробнику радіоелектроніки