26.11.2018

Податкова повернула 46 тис. грн. переплати виробнику радіоелектроніки

Податкові питання: Інші питання Київ

Об’єкт скарги: Головне управління Державної фіскальної служби м. Києва ( ГУ ДФС)

Суть скарги: 26 вересня 2018 року до Ради звернувся виробник радіоелектроніки. Підприємство не могло повернути надміру сплачений ПДВ. 

Вже сплативши ПДВ, Скаржник зрозумів, що припустився помилок при заповненні декларації і насправді мав сплатити менше. Відповідно до Податкового Кодексу, платник податків може повернути надмірно сплачені кошти. Для цього він має подати заяву до ГУ ДФС протягом трьох років з моменту сплати. Таким правом скористався і Скаржник.

Проте, на прохання заявника повернути надмірно сплачені кошти, податковий орган зробив зустрічну пропозицію – провести контрольну перевірку підприємства. Виробник наполягав, що така перевірка для повернення переплати законом не передбачена, а ДФС просто шукає причини не повертати кошти. З цією проблемою Скаржник звернувся до Ради. 

Вжиті заходи: Інспектор Ради підтримав позицію підприємства. Дійсно, контрольно-перевірочні заходи не вимагаються для повернення переплат. Щоб налагодити діалог між сторонами, інспектор організував зустріч Скаржника з керівництвом ГУ ДФС. Проговоривши всі спірні питання, сторони дійшли згоди та домовилися про подальші кроки у вирішенні скарги.

Результат: На початку листопада ГУ ДФС повернуло 46 000 грн на електронний рахунок підприємства. Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: Вирішено системну проблему щодо опрацювання задвоєних податкових накладних