20.10.2017

Співробітник Краматорської прокуратори поніс дисциплінарну відповідальність за неправомірні дії

Дії Прокуратури України: Процесуальні зловживання Донецька обл.

Об’єкт скарги: Співробітник Краматорської місцевої прокуратури 

Суть скарги: 19 травня 2017 року до Ради звернулося підприємство, що займається реалізацією медичного обладнання, зі скаргою на дії співробітника Краматорської місцевої прокуратури. Він, за словами Скаржника, чинив тиск на компанію та шукав формальні приводи розпочати проти неї кримінальне провадження.

Як повідомляв Скаржник, це стало відбуватися після того, як підприємство виграло відкритий тендер на постачання медичних товарів для  лікарні. За словами Скаржника, у прокуратури виникли сумніви щодо правомірності перемоги компанії у конкурсі. 

Так,  вказаний співробітник прокуратури з особистої електронної пошти вимагав від підприємства надати оригінали тендерної документації, поданих в системі «Prozorro» – нібито для перевірки їх достовірності. За словами Скаржника, всі оригінали та копії з печатками і підписами були надані замовнику тендера, а підтвердження їх достовірності не входить до повноважень органів прокуратури.

Вжиті заходи: 31 травня Інспектор Ради почав з’ясовувати обставини справи та правомірність дій співробітника прокуратури. Для цього він направив два відповідних запити до Прокурора Донецької області.  На початку липня Інспектор домігся ініціювання службової перевірки Прокуратурою Донецької області, оскільки дії співробітника Прокуратури дійсно не відповідали вимогам законодавства.

Результат: 31 липня Донецька Прокуратура повідомила Раді про те, що за результатами проведеної службової перевірки до співробітника прокуратури було застосовано стягнення у вигляді позбавлення  його грошової премії. Справу закрито.

 

Наступний кейс: Рівненська митниця припинила коригування митної вартості імпортованої тканини