26.10.2017

Рівненська митниця припинила коригування митної вартості імпортованої тканини

Митні питання: Оцінка митної вартості Рівненська обл.

Об’єкт скарги: Рівненська митниця ДФС (Рівненська митниця)

Суть скарги: 28 серпня 2017 року до РБО зі скаргою на Рівненську митницю звернувся український виробник м’яких меблів.

Скаржник повідомив, що Рівненська митниця не визнала митну вартість, вказану в супроводжувальних документах імпортованої з Китаю тканини. Натомість вона застосувала до матеріа¬лів іншу – вищу – ціну, за якою здійснювалися попередні поставки з Польщі.

Виробник меблів не погоджувався з завищенням митної вартості. Проте, щоб уникнути простоїв на митниці та оперативно завезти товар, скористався «процедурою 90 днів». Ця процедура передбачає випуск товарів у вільний обіг під гарантії сплати митних платежів, відповідно до розрахунків митниці. При цьому імпортер може протягом 90 днів оскаржити коригування вартості митницею в адміністративному порядку.

Тож компанія подала Рівненській митниці підтвердження (договір, інвойс, документ про транспортні витрати), необхідні для визначення митної вартості за ціною договору. Проте Рівненська митниця своє рішення не змінила, оскільки не отримала достатніх даних щодо процедури оплати за поставлені товари.

Вжиті заходи: На початку вересня інспектор РБО направив письмовий запит до Державної фіскальної служби щодо питання Скаржника. Також він організував і особисто взяв участь у зустрічі імпортера та Рівненської митниці, щоб визначити причини коригування митної вартості та усунути їх. За результатами зустрічі Скаржник вніс до договору купівлі-продажу зміни, що чіткіше описували процедуру оплати товару та підтверджували його контрактну вартість.

Результат: Внесені уточнення задовольнили Рівненську митницю, і вона припинила коригування митної вартості товарів Скаржника. Справу успішно закрито.

Наступний кейс: Мін’юст зняв арешт з нерухомого майна мережі АЗС "АМІК Україна"