07.04.2017

Рада домоглася виконання ухвали суду щодо виробника хімікатів

Податкові питання: Інші питання Харківська обл.

Об’єкт скарги: Слідче управління фінансових розслідувань Головного Управління Державної фіскальної служби України (ГУ ДФС) в Харківській області

Суть скарги: 18 листопада 2016 року Скаржник, виробник хімікатів, звернувся до РБО зі скаргою на дії посадовців Слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Харківській області. Скаржник повідомив Раді, що слідчі вилучили майже всі основні засоби, які були необхідні для нормальної діяльності Скаржника, під час обшуків у компанії в рамках безпідставного на думку Скаржника кримінального провадження. 

Скаржник самостійно звертався до Київського районного суду м. Харкова і домігся скасування арешту на майно Ухвалою суду від 01 лютого 2017 року. Проте Слідче управління зволікало із виконанням Ухвали та не повертало Скаржникові вилучене майно.

Вжиті заходи: Вивчивши питання Скаржника, 22 лютого інспектор РБО надав Слідчому управлінню фінансових розслідувань рекомендацію виконати Ухвалу суду і припинити порушувати права Скаржника. Інспектор РБО також обговорив питання Скаржника під час засідання експертної групи РБО та ДФС України. 

Результат: 3 березня Скаржник повідомив, що посадовці Слідчого управління виконали Ухвалу суду. Скаржник отримав змогу повернути вилучене майно. Справу було успішно закрито.

Наступний кейс: Рада допомогла аграрній компанії у розслідуванні кримінального провадження