13068

20.04.2017

Рада допомогла аграрній компанії у розслідуванні кримінального провадження

Національна поліція: процесуальні зловживання Тернопільська обл.

Об’єкт скарги: Районне відділення поліції Головного Управління Національної Поліції України (Районне відділення поліції) у Тернопільській області 

Суть скарги: 8 лютого 2017 року аграрна компанія, зареєстрована у Тернопільській області, звернулася до РБО зі скаргою на бездіяльність  слідчих Районного відділення поліції у Тернопільській області. Слідчі не вживали необхідних заходів для  розслідування кримінального провадження, відкритого за заявою Скаржника через побиття працівників його компанії.

Вжиті заходи: Інспектор РБО у день отримання скарги звернувся у телефонному режимі, а 21 лютого письмово до Головного управління НацПоліції у Тернопільській області з проханням перевірити обставини скарги. У своїй відповіді Раді НацПоліція підтвердила, що скарга була обґрунтованою. НацПоліція надала слідчим  Районного відділення поліції вказівки активізувати розслідування кримінального провадження Скаржника. Крім того, НацПоліція розпочала службове розслідування щодо винних у бездіяльності осіб. 

Інспектор РБО також обговорив скаргу зі співробітником Тернопільської обласної державної адміністрації, внаслідок чого керівництво Тернопільської ОДА провело дві наради по питанню Скаржника із правоохоронцями області.

Результат: Внаслідок втручання РБО розслідування кримінального провадження було активізовано. Винні у бездіяльності слідчі отримали догану і попередження про необхідність суворого дотримання службової дисципліни. РБО закрила справу за місяць після отримання звернення. Скаржник подякував Раді  за успішне вирішення його питання. 

 

Наступний кейс: Генеральна прокуратура повернула документи цементному заводу