13046

16.01.2017

Припинені процесуальні зловживання СБУ проти ТОВ “Олді”

Рівненська обл.

Об’єкт скарги: Служба безпеки України (СБУ), Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією СБУ у Рівненській області 

Суть скарги: 25 листопада 2016 року Скаржник, невелика іноземна компанія-переробник деревини ТОВ “Олді”, розташована у Рівненській області, звернувся до РБО за допомогою через процесуальні зловживання СБУ у Рівненській області. Зловживання, зокрема, полягали у надсиланні запрошень працівникам Скаржника з’явитися до офісу СБУ, психологічному тиску і візитах СБУ до житла працівників Скаржника. 

Вжиті заходи: 30 листопада інспектор РБО надіслав запити до Генеральної Прокуратури і СБУ з вимогою перевірити дії СБУ в Рівненській області. В отриманих від Генеральної Прокуратури та СБУ відповідях зазначалося, що офіційні перевірки не виявили жодних зловживань. 20 грудня інспектор РБО обговорив справу Скаржника під час зустрічі між керівництвом Ради та керівництвом СБУ.

Результат: 30 грудня Скаржник повідомив Раді про припинення зловживань з боку СБУ, а також про відсутність проблем з правоохоронними органами протягом місяця. РБО закрила справу.

 

Наступний кейс: МЕРТ скасувало режим індивідуального ліцензування виробнику негорючої теплоізоляції