16.01.2017

Прокуратура Івано-Франківської області активізувала слідчі дії в неефективному досудовому розслідуванні

Національна поліція: кримінальні провадження Івано-Франківська обл.

Об’єкт скарги: Національна поліція в Івано-Франківській області (Нацполіція)

Суть скарги: В липні 2016 року приватний підприємець звернувся до РБО зі скаргою на неефективність дій Нацполіції в Івано-Франківській області під час досудового розслідування. За свідченнями Скаржника, інші приватні підприємці незаконно зайняли його приміщення, де він вів господарську діяльність, а також викрали дитячі ліжка. Службовці Нацполіції не вжили потрібних заходів для проведення ефективного досудового розслідування справи.

Скаржник також посилався на відкриття Нацполіцією іншої необґрунтованої кримінальної справи для вчинення тиску на його бізнес, розслідування якої також затягувалось слідчим Національної поліції.

Вжиті заходи: Інспектор РБО виявив, що досудові розслідування затягнулися і звернувся до Прокуратури і Нацполіції в Івано-Франківській області з вимогою вжити необхідних заходів щодо активізації досудових розслідувань. Прокуратура поінформувала Раду про те, що в обох справах слідчий надав детальні вказівки щодо ведення слідчих дій, які були прийняті до виконання. Нацполіція повідомила, що відповідальний слідчий надіслав запити до поліції м.Львів і м.Требовля в Тернопільській області з вимогою надати копії матеріалів проваджень, порушених щодо фактів торгівлі викраденими з приміщень дитячими ліжками.

Також інспектор РБО обговорив хід ведення обох досудових розслідувань під час експертної групи з Національною поліцією.

Результат: В результаті втручання РБО досудові розслідування по справах Скаржника поновилися. Необхідний для Скаржника ефект досягнутий. Справу закрито. 

 

Наступний кейс: МЕРТ скасувало режим індивідуального ліцензування виробнику негорючої теплоізоляції