15.01.2018

Прокуратура Києва повернула інвестиційній компанії вилучене майно

Дії Прокуратури України: Процесуальні зловживання Київ

Об’єкт скарги: Прокуратура міста Києва (Прокуратура Києва)

Суть скарги: 26 жовтня 2017 року РБО отримала скаргу від інвестиційної компанії на бездіяльність Прокуратури Києва.

Понад рік тому, у жовтні 2016 року, слідчі органи прокуратури провели обшук та вилучили оргтехніку та документи підприємства. При цьому дозволу на вилучення спірного майна у них не було. 

Через місяць Печерський суд прийняв рішення на користь компанії та зобов’язав слідчого повернути майно, вилучене під час обшуку. Проте відповідальний слідчий не квапився виконувати ухвалу суду. 

Протягом року підприємство безрезультатно зверталося до районних судів, Нацполіції, Прокуратури Києва. Майно підприємства залишалося конфіскованим, а його діяльність – паралізованою.

Вжиті заходи: Вивчивши обставини справи, інспектор РБО письмово звернувся до прокурора Києва з проханням перевірити виконання рішення суду та повернути майно Скаржнику. В процесі розгляду скарги інспектор також контактував із процесуальним керівником слідчого по справі. 

Результат: В результаті Прокуратура Києва повідомила підприємство про готовність повернути тимчасово вилучене майно. 20 грудня Скаржник підтвердив, що йому повернули майно в повному обсязі. Справу успішно закрито.

Наступний кейс: Газовидобувна компанія отримала дозволи на користування надрами