09.02.2018

Газовидобувна компанія отримала дозволи на користування надрами

Дозволи та ліцензії: Природокористування Івано-Франківська обл.

Об’єкт скарги: Міністерство екології та природних ресурсів України, Держгеонадра

Суть скарги:  14 грудня 2017 року до Ради звернулася газовидобувна компанія з активами у Західній Україні. Починаючи з лютого 2017 року Скаржник не міг отримати дозволи на користування надрами і був змушений припинити виробництво на одній з площ.

Після подачі пакету необхідних документів Скаржник стикнувся з низкою проблем.  Спочатку виникли складнощі з довідкою податкової щодо відсутності боргу. Після того як спірне питання було вирішено, Скаржник понад 3 місяці не міг отримати дозволи. Зокрема, у грудні через відсутність кворуму не працювала Комісія при Держгеонадра, що видає спецдозволи на користування надрами. 

Вжиті заходи: Детально вивчивши обставини страви, інспектор Ради виніс питання Скаржника на обговорення з керівництвом Держгеонадр і Мінекології. Він підтримав позицію підприємства та наголосив на необхідності дотримання законодавчо встановлених строків розгляду та обробки документів заявників. Інспектор також зв’язувався з представниками Комісії від Мінекології, щоб відновити її роботу.

Результат: Внаслідок спільних зусиль РБО, керівництва Мінекології та Держгеонадра наприкінці грудня Комісія повернулася до роботи, а документи Скаржника (й інших заявників) були розглянуті. 12 січня 2018 року газовидобувна компанія повідомила Раді про отримання двох дозволів надрокористування. Справу успішно закрито менш ніж за місяць.

 

Наступний кейс: Кримінальне провадження щодо підприємства з Дніпропетровщини закрито через відсутність складу злочину