28.10.2015

Проблеми зі “станом 9”

Невиконання судових рішень щодо призупинення реєстрації податкових накладних Дніпропетровська обл.

Об’єкт скарги: Державна податкова інспекція Красногвардійського району, м. Дніпропетровськ

Суть скарги: 9 липня 2015 року до Ради бізнес-омбудсмена звернулося приватне підприємство зі скаргою на недобросовісну поведінку ДПІ Красногвардійського району, м. Дніпропетровськ. Скаржник вимагав перегляду рішень: 1) регулярного присвоєння Скаржникові «Стану 9» (відсутність платника податків за місцем реєстрації); 2) відмови реєструвати податкові накладні заявника в Єдиному реєстрі податкових накладних через «Стан 9». 

Вжиті заходи: Фахівці РБО мали кілька телефонних розмов з Головою податкової інспекції Красногвардійського району м. Дніпропетровськ та визначили, що відповідна інспекція вважала Скаржника «ненадійним платником податків». Таке ставлення до Скаржника було зумовлене внутрішньою інформацію та критеріями, до яких Скаржник навіть не мав доступу. Також фахівці РБО роз’яснили органу, що «Стан 9» не є законною підставою для відмови у реєстрації податкових накладних Скаржника.  

Результат: Після декількох телефонних дзвінків та листа з рекомендаціями від РБО ДПІ Красногвардійського району припинила тиск на Скаржника. На даний момент Скаржник здійснює свою підприємницьку діяльність у звичному режимі. 

 

Наступний кейс: Проблеми великої української м'ясопереробної компанії успішно вирішено