19.11.2015

Проблеми великої української м’ясопереробної компанії успішно вирішено

Об’єкт скарги: Заступник начальника підрозділу прокуратури Полтавської області, Державна екологічна інспекція України (Держекоінспекція) в Полтавській області, Державна інспекція України з контролю за цінами (ДЦІ), Міністерство екології та природних ресурсів України (Мінприроди України), Державна служба геології та надр України (Держгеонадра).

Зміст скарги: 22 червня 2015 року РБО отримала скаргу від української м’ясопереробної компанії «Глобино».

По-перше, скаржник стверджував, що регіональна прокуратура перевищила свої повноваження під час екологічного розслідування. В рамках заявленої перевірки було проведено декілька незаконних обшуків майна компанії та її менеджерів.

По-друге, ДЦІ нібито навмисно затягувала погодження підвищення цін на товари компанії. Йдеться про товари «соціальної» групи, ціни на які підлягають суворому контролю. Скаржник звертався з проханням збільшити кінцеві ціни на товари через значне підвищення цін на свинину. Запити або залишалися без відповіді, або відхилялися без пояснення причин, спонукаючи компанію підвищити ціни без схвалення. Скаржник вважає, що затримка була навмисною і слугувала підставою для накладання на компанію пені.

По-третє, скаржник заявив, що Мінприроди і чиновники Держгеонадра затримували схвалення дозволів надрокористування. Ці дозволи мали бути отримані до початку буріння свердловин, які забезпечують водою виробництво м’ясних продуктів. Скаржник вважав, що ці дії також були застосовані для виправдання штрафних санкцій.

Вжиті заходи: Відразу після початку опрацювання скарги експертами РБО скаржник повідомив, що всі скарги компанії були вирішені за участю відповідних регулюючих органів. Були затверджені підвищення цін, схвалені дозволи, а юридичні звинувачення проти компанії були зняті.

Досягнуті результати: Усі проблеми було вирішено безпосередньо після початку розслідування з боку РБО. Скаржник надіслав лист подяки РБО, де зазначив, що проведення розслідування і експертний висновок РБО був важливим аргументом у вирішенні питання з державними органами.

Наступний кейс: Повернуто 30 млн. грн. ПДВ