11.02.2019

Миколаївська митниця скасувала коригування вартості на суму понад 2,5 млн. грн. імпортеру скла

Митні питання: Оцінка митної вартості Миколаївська обл.

Скарга на: Миколаївська митниця ДФС (Митниця)

Суть скарги: 23 листопада 2018 року до Ради звернувся імпортер скла. За повідомленням Скаржника, Миколаївська митниця необґрунтовано збільшила митну вартість імпортованих товарів. 

Ознайомившись з документами, поданими Скаржником, Митниця озвучила низку формальних зауважень до них. Зокрема, митний орган відзначив необґрунтовані витрати на агентів, недоліки в оформленні договору, а також мав сумніви щодо справжності деяких документів. Через це Миколаївська митниця констатувала неможливість застосувати метод за ціною контракту та прийняла рішення про коригування вартості. 

Не погоджуючись з таким рішенням, підприємство подало скаргу до Митниці та додатково звернулося за допомогою в РБО.

Вжиті заходи: Інспекторка Ради ретельно проаналізувала матеріали справи. Вона ще раз перевірила документи на імпорт та переконалася, що з ними немає проблем. Інспекторка також дослідила судові рішення у подібних справах. Про ці підстави для скасування рішення про коригування вартості вона письмово повідомила Митницю. Крім того, інспекторка попросила держорган всебічно та неупереджено розглянути справу Скаржника. 

Результат: За сприяння Ради, Миколаївська митниця скасувала коригування вартості імпортованого скла. Це дозволило Скаржнику уникнути додаткових витрат на суму понад 2,5 млн. грн. Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: ДФС скасувала 2,9 млн. грн. штрафу агрофірмі з Луганщини