15.02.2019

ДФС скасувала 2,9 млн. грн. штрафу агрофірмі з Луганщини

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Луганська обл

Скарга на: Головне управління Державної фіскальної служби України в Луганській області (ДФС)

Суть скарги: 1 жовтня 2018 року до Ради звернулася агрофірма з Луганщини. Підприємство не погоджувалося з результатами податкової перевірки, відповідно до яких Скаржник мав додатково сплатити понад 6 млн. грн. 

У вересні ДФС позапланово перевірила діяльність підприємства та виявила низку порушень. Зокрема, агрофірма невірно зазначила класифікаційний код товару в податкових накладних. Крім того, на думку податкової, Скаржник мав додатково оприбуткувати майно. Виявлені порушення податковий орган оцінив в декілька мільйонів гривень. Проте, за словами агрофірми, висновки перевірки були безпідставними, а ДФС тиснула на підприємство через те, що Скаржник прагнув отримати з бюджету відшкодування ПДВ. 

Вжиті заходи:  Інспектор Ради вивчив документи справи та визначив, що у двох з трьох епізодів скарги були порушені законні права агрофірми. Тому він підготував аргументи та підтримав позицію Скаржника. Інспектор двічі письмово попросив ДФС належно розглянути оскарження підприємства. Крім того, Рада взяла участь в розгляді справи в ДФС.

Результат: За сприяння Ради, ДФС скасувала донарахування та штрафи на суму 2,9 млн. грн. Справу закрито.
 

Наступний кейс: За сприяння Ради платники єдиного податку отримали право продавати сидр