13488

15.02.2022

Мережа броварень отримала позитивні висновки від Державної екологічної інспекції

Державні регулятори: Інші питання Харківська обл.

Скарга на: бездіяльність Державної екологічної інспекції в Харківській області

Суть скарги: ПРАТ «АБІНБЕВ ЕФЕС УКРАЇНА» (спільне підприємство пивоварної компанії Anheuser-Busch InBev та пивоварної компанії Anadolu Efes) поскаржилося, що Державна екологічна інспекція в Харківській області затягувала з проведенням позапланової перевірки стану виконання Товариством Припису, який був виданний Інспекцією за результатами планової перевірки.  
 
Через це Харківське відділення Товариства не могло продовжити строк дії спеціального дозволу від Держгеонадр на видобування питних підземних вод, оскільки Держгеонадра посилалася на існування вказаного припису Державної екологічної інспекції в Харківській області. Прикметно, що відповідна планова перевірка проводилась ще в 2019 році.
Незважаючи на незгоду із Приписом, Товариство виконало його вимоги і неодноразово зверталась до ДЕІ в Харківській області із проханням провести позапланову перевірку. На жаль, екологічна інспекція не поспішала з її проведення.
 
Вжиті заходи: Інспекторка вивчила матеріали справи та визнала скаргу обґрунтованою. 
Рада рекомендувала Державній екологічній інспекції в Харківській області невідкладно провести перевірку щодо виконання скаржником вимог припису. Серед іншого, Рада звернула увагу на те, що подальші зволікання із перевіркою призводять до перешкод в продовженні дозволу від Держгеонадр, який є вкрай необхідним для виробничого процесу cкаржника. 

Результат: Державна екологічна інспекція у Харківській області повідомила Раду про призначення дати перевірки підприємства. В результаті відповідної перевірки інспекція підтвердила, що немає жодних зауважень до cкаржника. Скаржник повідомив Раду про проведення перевірки та подякував за допомогу: “Щиро дякуємо вашій команді за ті зусилля та професіоналізм у роботі, результатом якої є підтримка і захист інтересів бізнесу у державних органах. На сьогодні Державна екологічна інспекція у Харківській області провела перевірку та підтвердила виконання підприємством всіх пунктів припису.” Справу закрито.

Рекомендація інспектора: Наші скаржники можуть оскаржити не лише рішення чи дії державних органів та органів місцевої влади, але і відповідну бездіяльність (як власне у цьому випадку). Радимо здійснити спробу вирішити питання самостійно, але водночас і не зволікати із зверненням до нас, якщо така спроба не була успішною.

Наступний кейс: Мобільна амбулаторіла прибула до України