20.04.2023

Експорт не означає «контрабанда»

Митні питання: Інші дії Волинська обл.

Нещодавно до Ради бізнес-омбудсмена звернулось підприємство, що займається оптовою торгівлею відходами та брухтом. З’ясувалось, що Волинська митниця спочатку з невідомих причин не пропустила через кордон товар компанії. Підприємство експортувало до Польщі брухт чорних металів. При перетині кордону митники відмовились пропустити товар, згодом посилаючись на вказівки Управління боротьби з контрабандою Волинської митниці та Державного бюро розслідувань. Вантажівки з товаром залишились у зоні платного митного контролю, підприємству загрожував штраф за несвоєчасну поставку. Компанія очікувала на огляд товару ДБР, а вантажівки компанії перебували у відповідній зоні понад 5 днів.

РБО невідкладно зреагувала на звернення та провела перемовини з Управлінням боротьби контрабанди Волинської митниці. Рада просила прискорити перевірку вантажівок та скоординувати її тривалість з ДБР. 

Зрештою, товар було оглянуто, а митні та правоохоронні органи відмовились від будь-яких нарікань. Вантажівки компанії успішно перетнули українсько-польський кордон. Компанія підтвердила, що в подальшому час пропуску митницею їх транспортних засобів відчутно скоротився. 
 

Наступний кейс: ДПС скасувала штраф компанії на суму понад 1,2 млн грн