13538

04.05.2023

ДПС скасувала штраф компанії на суму понад 1,2 млн грн

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів

Податкова служба м. Києва провела перевірку агрокомпанії з іноземними інвестиціями щодо достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість. Податківці встановили завищення бюджетного відшкодування з ПДВ понад 1 млн. грн.

Компанія оскаржила відповідні податкові повідомлення-рішення (ППР) до Державної податкової служби України (ДПС), і одразу подала звернення до Ради бізнес-омбудсмена (РБО).

РБО звернувшись листом до ДПС, просила неупереджено розглянути скаргу компанії та врахувати аргументи на підтримку компанії. Під час дистанційного розгляду скарги інспектор РБО звернув увагу на те, що агрокомпанія мала право заявляти суму ПДВ до бюджетного відшкодування за спірними операціями. Факт купівлі кукурудзи товариством було підтверджено й самим податковим органом під час аналізу подальшого ланцюгу поставок цієї ж кукурудзи на експорт, а отримані логістичні послуги з перевезення кукурудзи за кордон також підтверджуються належними документами. Крім того, РБО зазначила, що незначні недоліки у заповненні документів не повинні створювати жодних податкових наслідків для підприємства.

Після втручання Ради ДПС задовольнила скаргу компанії та скасувала ППР на загальну суму 1,2 млн. грн.

Наступний кейс: Мінекономіки продовжило граничні строки поставки товару