13112

07.11.2017

Дозволено експорт вантажу кукурудзи з Миколаївського порту

Державні регулятори: Інші питання Миколаївська обл.

Об’єкт скарги: Державна екологічна інспекція Північно-західного регіону Чорного моря (екологічна інспекція), Миколаївська митниця ДФС (Миколаївська митниця)

Суть скарги: 17 жовтня 2017 року РБО отримала скаргу щодо заборони вивозу вантажу посадовими особами екологічної інспекції та Миколаївської митниці від портового оператора, що надає послуги з перевантаження, експедирування та оформлення експортних вантажів у межах Миколаївського порту.  Завантажений корабель Скаржника не випускали з порту через негативний штамп на маніфесті радіологічного контролю. 

За три дні до звернення до Ради Скаржник мав відправити судно з експортованою кукурудзою. Він повністю підготував вантаж: отримав на нього фітосанітарні сертифікати та інші дозвільні документи, провів усі необхідні процедури та перевірки. Крім того, вантаж успішно пройшов радіологічний контроль через спеціальну стаціонарну систему. Незважаючи на це, посадові особи екологічної інспекції не дозволили вивіз товару через нібито його екологічну небезпечність. 

Швидкопсувний вантаж Скаржника було заблоковано в Миколаївському порту на невизначений строк.

Вжиті заходи: Проаналізувавши дозвільні документи портового оператора, інспектор РБО звернулася до керівництва регіональної екологічної інспекції та безпосередньо до Державної екологічної інспекції України. Інспектор рекомендувала перевірити підстави заборони вивозу вантажу та випустити корабель до пункту призначення. Інспектор наголосила на невідкладності відправлення вантажу, враховуючи його короткий термін зберігання.

Результат: 20 жовтня посадові особи екологічної інспекції виправили інформацію щодо проходження радіологічного контролю вантажу у супровідних документах та дозволили відправлення судна. Завдяки участі РБО справу успішно закрито за лічені дні.  

 

Наступний кейс: Імпортери медичного обладнання можуть скористатися розстрочкою ПДВ