16.11.2017

Імпортери медичного обладнання можуть скористатися розстрочкою ПДВ

Податкові питання: Інші питання Київ

Об’єкт скарги: Державна фіскальна служба (ДФС)

Суть скарги: 16 червня 2017 року Рада отримала скаргу на дії ДФС від провідного українського виробника медичних виробів. Підприємство не могло отримати розстрочку сплати ПДВ на імпортоване обладнання.

1 січня 2017 року набрали чинності зміни в Податковому кодексі (ПК) – уряд запровадив пільги імпортерам окремих категорій обладнання для виробництва медичних виробів. Їм надали право сплачувати ПДВ на техніку не одразу під час розмитнення, а рівними частинами протягом 36 місяців.

Скаржник, плануючи закупівлю обладнання пільгових категорій згідно нових норм ПК, звернувся до ДФС з проханням надати перелік документів, необхідних для розстрочки сплати ПДВ

Проте виявилося, що чинний на момент подачі скарги порядок надання розстрочок платникам податків не передбачав розстрочення ПДВ при ввезенні обладнання на митну територію України. Задекларовані державою преференції для національних виробників були фактично недоступні.

Вжиті заходи: Ретельно вивчивши обставини справи, інспектор Ради направив лист до ДФС та Міністерства фінансів України з проханням якнайшвидше доопрацювати, узгодити та подати на затвердження Кабміну порядок надання розстрочки ПДВ під час імпорту обладнання пільгових категорій.

Результат: За сприяння Ради на початку жовтня Кабмін затвердив порядок надання розстрочки для імпортерів зазначеного обладнання. Системну помилку було успішно виправлено.

Наступний кейс: Офіс великих платників податків скасував технічний борг підприємства