25.08.2017

Діяльність провідного виробника рису розблоковано

Податкові питання: Розірвання договору про визнання електронної звітності та Стан 09 Київ

Об’єкт скарги: Державна податкова інспекція у Печерському районі м. Києва (Печерська ДПІ)

Суть скарги: 13 липня 2017 року до Ради звернувся провідний український виробник рису зі скаргою на Печерську ДПІ. Скаржник змінив назву, місце реєстрації підприємства і всі реєстраційні документи відповідно до законодавчо визначених процедур. Зокрема, він підписав новий договір про визнання електронних документів з Печерською ДПІ. Проте під час подання першого ж звітного документу зіткнувся з проблемою – документ не було прийнято, тому що, згідно з даними електронної системи Печерськоі ДПІ, договір Скаржника було призупинено. А оскільки прийом будь-яких електронних документів та реєстрацію податкових накладних було заблоковано, діяльність підприємства фактично зупинилася. Підприємство більше 10 разів зверталося до фіскальних органів, але отримувало лише формальні відписки, вирішення проблеми затягувалось.

Вжиті заходи:  Інспектор звернувся до керівництва попереднього та поточного місць податкової реєстрації Скаржника та наголосив, що підстав для блокування прийому податкової документації немає, і договір про визнання електронних документів має бути негайно активовано.

Результат: 1 серпня 2017 року Скаржник повідомив, що його господарську діяльність  розблоковано: дію Договору і можливість реєстрації податкових накладних було відновлено. Справу успішно закрито за два тижні.

 

Наступний кейс: ДФС повернула «Азовмашу» 2 млн. грн. податку на прибуток