28.08.2017

ДФС повернула «Азовмашу» 2 млн. грн. податку на прибуток

Податкові питання: Інші питання Донецька обл.

Об’єкт скарги:  Маріупольська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Донецькій області (Маріупольська ОДПІ), Управління Державної казначейської служби України в Маріуполі (Казначейство Маріуполя)

Суть скарги: Наприкінці червня 2017 року Рада отримала скаргу від маріупольської компанії «Азовмаш», що займається вагонобудуванням та важким машинобудуванням. Скаржник не міг повернути надмірно сплачений податок на прибуток в 2 млн. грн. ще з 2014 року. Він звертався до окружного, апеляційного та Вищого адміністративних судів України, і всі вони виносили рішення на його користь.  Проте Маріупольська ОДПІ та Казначейство Маріуполя ці рішення не виконували та всіляко ухилялися від повернення коштів.

Вжиті заходи: 30 червня інспектор РБО звернулася до ДФС та Держказначейства з вимогою перевірити процедуру повернення коштів компанії. Держказначейство підтвердило, що фіскальні органи дійсно мають повернути переплату Скаржнику.

Результат: 2 серпня Скаржник повідомив про повернення переплати у повному обсязі. Проблему, що тривала понад три роки, успішно вирішено за сприяння Ради за півтора місяці.

 

Наступний кейс: Житловий комплекс нарешті підключено до вишгородського Водоканалу