13344

31.07.2020

Державний реєстр — місце достовірної інформації

Дії Міністерства юстиції України: Реєстраційна служба Херсонська обл.

Скарга на:  Міністерство юстиції (Мін’юст)

Суть скарги: Рада отримала скаргу від типографії з Харкова через те, що в державному реєстрі містилася некоректна інформація про компанію. Під час рейдерської атаки на підприємство власниками та керівником типографії в реєстрі стали інші особи. І хоча  суд зобов’язав Мін’юст скасувати неправомірні реєстраційні дії, достовірні дані про скаржника так і не з’явилися в реєстрі. Тоді ж компанія звернулася до Ради бізнес-омбудсмена за допомогою.

Вжиті заходи: Вивчивши матеріали справи, інспектор визнав скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала Міністерству юстиції, Департаменту реєстрації та цифрового розвитку Виконавчого комітету Харківської міської ради (Департамент реєстрації) та Відділу державної реєстрації фізичних та юридичних осіб-підприємців Херсонської міської ради (Відділ державної реєстрації) актуалізувати інформацію про скаржника в реєстрі. Не зважаючи на те, що незаконні реєстраційні дії в реєстрі було скасовано, коректна інформація про засновників та власника типографії не відображалася. Рейдери встигли також змінити адресу компанії на інший регіон. Самостійно типографії не вдалося виправити відомості про компанію, тому інспектор продовжив розслідування.
Зважаючи на карантинні обмеження, Рада забезпечила розгляд скарги у форматі конференц-дзвінка між органами реєстрації з різних областей України.

Результат: Після узгодження взаємних дій контролюючими органами належну інформацію про скаржника відображено в ЄДР.  
 

Наступний кейс: Скасовано понад мільйон гривень податків міжнародному виробнику упаковки та захисного обладанання