13345

05.08.2020

Скасовано понад мільйон гривень податків міжнародному виробнику упаковки та захисного обладанання

Дії органів місцевого самоврядування та мерів: Інші дії Закарпатська обл.

Скарга на: Державна податкова служба (ДПС), Головне управління Державної податкової служби в Закарпатській області (ГУ ДПС)

Суть скарги: Рада отримала скаргу від виробника упаковки та захисного обладнання. Компанія має 25 виробництв в країнах Європи, а з 2017 року розпочала свою діяльність на українському ринку. Підприємство скаржилося на результати податкової перевірки через нібито порушення ним податкового законодавства та непропорційність виплат з єдиного соціального внеску. Варто зазначити, що скаржник імпортував запчастини після ремонту в межах договору із компанією-нерезидентом: підприємство регулярно отримувало послуги з технічного обслуговування та консультування від іноземного партнера.
Однак в ході перевірки податковий орган дійшов висновку, що підприємство занизило свої доходи за останні два роки та не сплатило нерезиденту вартість наданих послуг. Зокрема,  ДПС призначила скаржнику штраф та  донарахування ( в т.ч. з ЄСВ) на загальну суму у понад 2 млн. грн. Не погоджуючись з податковим рішенням, підприємство звернулося до ДПС.  Паралельно за розгляд скарги взялася і Рада бізнес-омбудсмена.

Вжиті заходи: Інспекторка Ради визнала скаргу обґрунтованою та підтримала позицію скаржника.  Рада встановила, що Скаржник нараховував та виплачував ЄСВ одночасно з виплатою працівникам заробітної плати. З невідомих Скаржнику причин, суми виплат, попри проведення платежів банком, не були відображені в електронному кабінеті платника податків, що зумовило виникнення недоїмки з ЄСВ. Крім того, Рада з’ясувала, що  контролюючий орган не повною мірою дослідив усі обставини та первинні документи, які стосуються фінансових операцій у справі скаржника. Рада рекомендувала ДПС забезпечити повний, всебічний та неупереджений розгляд скарги. 

Результат: ДПС задовольнила скаргу підприємства, але частково:  податкові донарахування підприємству у понад 1 млн. грн. скасовано. На жаль, рішення стосовно ЄСВ контролюючий орган залишив без змін. Справу закрито.
 

Наступний кейс: Рейдерську атаку на міжнародну інвестиційну компанію відбито