17.02.2017

ДАБІ зареєструвала декларації про завершення капітального ремонту виробнику тари

Інші державні регулятори: ДАБІ Рівненська обл.

Об’єкт скарги: Державна архітектурно-будівельна інспекція у Рівненській області (ДАБІ у Рівненській області)

Суть скарги: У грудні 2016 року Скаржник – виробник тари, виробничі площі якого розташовані у Рівненській області – звернувся до РБО зі скаргою щодо відмови ДАБІ у Рівненській області зареєструвати декларації про завершення капітального ремонту промислового об’єкта Скаржника.

За свідченням Скаржника, головною причиною відмови у реєстрації декларацій була несплата пайової участі у розвиток інфраструктури населеного пункту. Однак, згідно з декларацією, зокрема кадастровим номером, ділянка з промисловим об’єктом Скаржника знаходиться за межами населеного пункту.

Вжиті заходи: Інспектор РБО звернувся до ДАБІ у Рівненській області з вимогою пояснити юридичні причини відмови у реєстрації декларації. Інспектор РБО також зв’язався із дозвільними департаментами ДАБІ у інших областях, аби отримати порівняльні дані.

16 січня 2017 року інспектор та заступник бізнес-омбудсмена обговорили питання в ході зустрічі із керівництвом ДАБІ України. Було досягнуто домовленості, що ДАБІ України проведе внутрішню нараду задля уніфікації підходів своїх територіальних підрозділів в аналогічних ситуаціях.

Результат: Завдяки втручанню РБО 25 січня Скаржник поінформував Раду про реєстрацію його декларацій . Справу було успішно закрито.

Наступний кейс: Прокуратура припинила митні огляди імпортованих товарів підприємства роздрібної торгівлі