18.08.2016

ДАБІ усунула затримку у реєстрації декларації про початок будівельних робіт

Інші державні регулятори: ДАБІ Київська обл.

Об’єкт скарги: Державна Архітектурно-будівельна інспекція у Київській області (ДАБІ)

Суть скарги: Скаржник – компанія, що спеціалізується на виробництві картону та пакувального матеріалу –  звернувся до РБО через затримку у реєстрації декларації про початок будівельних робіт, необхідної для реконструкції свого виробничого приміщення. 20 січня 2016 року Скаржник надіслав до ДАБІ у Київській області декларацію про початок будівельних робіт для подальшої реєстрації.  Через 10 днів ДАБІ  відмовила у реєстрації нібито через невідповідність будівельних робіт вичерпному переліку, передбаченому  чинним законодавством. З січня по травень 2016 року ДАБІ відмовляла Скаржникові у реєстрації декларації 5 разів, при цьому щоразу наводила  нові вимоги до декларації. Так, остання вимога ДАБІ була пов’язана із нібито неправильним визначенням категорії складності об’єкту будівництва Скаржником, що зобов’язувало його отримувати дозвіл на виконання будівельних робіт.  

Вжиті заходи: На початку червня 2016 року РБО звернулася до ДАБІ у Київській області із проханням роз’яснити причини затримки з реєстрацією декларації про початок будівельних робіт. 16 червня 2016 року фахівці РБО ініціювали зустріч з Головою ДАБІ України, в ході якої зокрема обговрили питання  системних затримок у реєстрації дозвільних документів у сфері будівництва. Справа Скаржника була надана в якості наочної ілюстрації затримки під час реєстрації декларацій. Незабаром після цієї зустрічі ДАБІ у Київській області проінформувала про готовність вести конструктивний діалог із Скаржником  та вирішити його питання по суті.  

Результат: У результаті налагодження співпраці із ДАБІ у Київській області  20 червня 2016 року Скаржник повторно подав декларацію, яку було зареєстровано  через три дні. При цьому, категорія складності об’єкту будівництва не була змінена. 

РБО включила зазначену справу до Системного звіту «Зменшення корупційних ризиків та створення умов для залучення інвестицій в будівництві», який був презентований 28 липня 2016 року.

 

Наступний кейс: Відновлено корпоративні права іноземного інвестора