18.08.2016

ГУ ДФС закрило кримінальне провадження за день до зустрічі з Прем’єр Міністром

Податкові питання: Кримінальні провадження проти бізнесу з боку ДФС Чернігівська обл.

Об’єкт скарги: Слідче управління фінансових розслідувань Головного Управління Державної фіскальної служби України (ГУ ДФС) в Черкаській області

Суть скарги: Скаржник, компанія, що спеціалізується на внутрішніх транспортно-експедиторських послугах та перевезеннях вантажів залізницею, звернувся за допомогою до РБО через відкриття необґрунтованого кримінального провадження щодо ухилення від сплати податків. 9 липня 2015 року Слідче управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Черкаській області розпочало досудове розслідування кримінального провадження, незважаючи на відсутність у Скаржника несплачених узгоджених податкових зобов’язань.

Вжиті заходи: РБО звернулася до ДФС України з вимогою перевірити законність дій Слідчого управління фінансових розслідувань. Додатково Рада підготувала інформацію по скарзі на розгляд до Кабінету Міністрів України. Інспектор РБО також представив інформацію по скарзі під час обговорення в ході зустрічі з Прем’єр-Міністром України 12 липня 2016 року як приклад системної проблеми безпідставного ініціювання або продовження кримінального провадження проти Скаржника, незважаючи на рішення суду на його користь.

Результат: Слідче управління фінансових розслідувань ГУ ДФС України в Черкаській області закрило кримінальну справу за день до зустрічі РБО з Прем’єр-Міністром. Скаржник подякував РБО як єдиній інстанції, яка допомогла розв’язати проблему його бізнесу.

 

Наступний кейс: Відновлено корпоративні права іноземного інвестора