13101

02.10.2017

Бориспільська міськрада затвердила документи із землеустрою після тривалої затримки

Дії органів місцевого самоврядування та мерів: Виділення земельних ділянок Київська обл.

Об’єкт скарги: Бориспільська міська рада

Суть скарги: 11 серпня 2017 року до Ради звернулося агропідприємство з Київщини зі скаргою на бездіяльність Бориспільської міської ради. Міськрада близько двох місяців не погоджувала технічну документацію та договір оренди на земельну ділянку Скаржника.

У червні 2016 року агрокомпанія придбала у Борисполі зерновий елеватор (зерносховище) та почала оформлювати договір оренди земельної ділянки, на якій він знаходився. Без договору оренди підприємство не могло повноцінно використовувати зерносховище: підключити до нього електромережу та газопостачання, реконструювати приміщення та вести нове будівництво. Проте в силу різних причин процес отримання дозволу та затвердження технічної документації виявився для підприємства досить тривалим. 

Спочатку з’ясувалося, що у земельному кадастрі неправильно вказали цільове призначення ділянки. Після виправлення помилки, на що пішло понад 2 місяці, підприємство зіткнулося з іншими проблемами. Зокрема, тривалий час міська рада не розглядала заяву Скаржника. Підприємство подало скаргу до Ради вже після того, як вся технічна документація була давно готова, але її погодження кілька разів поспіль не виносили на засідання міськради.

Вжиті заходи: Інспектор Ради детально дослідив обставини справи та провів низку телефонних переговорів з представниками Бориспільської міськради. В ході переговорів Рада підтримала позицію Скаржника та роз’яснила міськраді наслідки порушення строків затвердження технічної документації. Інспектор рекомендував  голові комісії з земельних питань винести питання Скаржника на розгляд найближчої сесії.

Результат: 9 вересня Бориспільська міськрада нарешті затвердила технічну документацію на земельну ділянку Скаржника. Завдяки втручанню Ради та співпраці з боку посадових осіб Бориспільської міської ради питання, яке Скаржник не міг врегулювати тривалий час, успішно закрито менш ніж за місяць.

 

Наступний кейс: Підприємству з Київщини вдалося уникнути штрафу від ДФС