10.10.2017

Підприємству з Київщини вдалося уникнути штрафу від ДФС

Податкові питання: Інші питання Київ

Об’єкт скарги: Головне управління ДФС у Київській області (Київська обласна ДФС)

Суть скарги: 23 серпня 2017 року до РБО звернулося підприємство з Київщини зі скаргою на дії ДФС. В 2014 році компанія внесла аванс з податку на прибуток на суму майже 900 тис. грн. Цю переплату компанія використала для оплати 300 тис. грн. податку на прибуток у 2015 році. Проте на початку 2015 року змінились правила адміністрування індивідуальної картки платника податку, і на рахунку Скаржника опинився технічний борг в 300 тис. грн. 

У 2017 році податкова провела камеральну перевірку декларацій товариства за 2014 рік і знайшла підстави для накладання штрафу в 60 тис. грн. за неправильне оформлення документів. Підприємству загрожував штраф при тому, що воно сплатило всі податки та ще й мало переплату на рахунку. 

Вжиті заходи: Щоб запобігти накладанню штрафу, інспектор РБО оперативно включився в процес адміністративного оскарження Акту ДФС. Слід зазначити, що у таких ситуаціях Рада робить винятки з регламенту, відповідно до якого перед подачею скарги заявник має пройти хоча б одну адміністративну інстанцію. Інспектор РБО організував зустріч з керівництвом Київської ДФС, під час якої сторони погодилися, що всі платежі Скаржник здійснив вчасно і в повному обсязі, а «борг» є суто технічним.

Результат: Завдяки тому, що інспектор РБО спрацював на випередження, підприємству вдалося уникнути безпідставного штрафу (підприємство отримало Акт перевірки, але податкові повідомлення-рішення не були ще виставлені). Справу успішно закрито ще на етапі попередньої оцінки скарги на прийнятність, тобто менш ніж за 10 днів.

 

 

 

Наступний кейс: Солом’янське управління поліції повернуло скаржникам вилучене майно