Рада бізнес-омбудсмена сприяє відкритому та відвертому діалогу між бізнесом та державою.
млрд
грн. збережених коштів для компаній
13478
всього скарг
8720
закрито справ
124
поточні розслідування
РБО, започаткована у 2014 році, є незалежною та рівновіддаленою інституцією, місія якої — захистити законні прав бізнесу перед державою. Рада розглядає скарги підприємців щодо недобросовісної поведінки державних органів та допомагає врегулювати спори на досудовому етапі.
Рада бізнес-омбудсмена фінансується з Мультидонорського рахунку стабілізації та сталого розвитку України (МДР), розпорядником якого є ЄБРР. Країнами-донорами МДР є Австрія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Латвія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Швеція, Швейцарія, Великобританія, США та Європейський Союз – найбільший донор.
Хто такий «омбудсмен»?
«Омбудсмен» – це шведське слово, яке означає «представник інтересів» – незалежна посадова особа, яка розглядає скарги громадян щодо неправомірних дій Уряду. Вперше посаду парламентського омбудсмена заснували у Швеції в 1809 році. Раду бізнес-омбудсмена в Україні започаткували у грудні 2014 року. Омбудсмен – посадова особа, яка не залежить від уряду та будь-яких політичних партій
Що входить в обов’язки бізнес-омбудсмена?
Коли я можу звернутися до Ради бізнес-омбудсмена?
Які скарги не розглядає Рада бізнес-омбудсмена?
Чи може Рада бізнес-омбудсмена примусити Уряд вирішити мою проблему?
Яким чином я можу подати скаргу?
Скільки триває попередній розгляд скарги?
Скільки триває розслідування у справі?
Якщо я подам скаргу, чи буде розголошуватись моє ім’я?
Чи треба платити за подання скарги?
Переглянути всі питання
Приховати питання
Часті питання
Подати скаргуНормативна база
Рада бізнес-омбудсмена у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства та Меморандумом про взаєморозуміння щодо підтримання української антикорупційної ініціативи від 12 травня 2014 р., укладеним між Кабінетом Міністрів України, Європейським банком реконструкції та розвитку, Організацією економічного співробітництва та розвитку, Американською торгівельною палатою в Україні, Європейською Бізнес Асоціацією, Федерацією роботодавців України, Торгово-промисловою палатою України та Українським союзом промисловців і підприємців.
Також дивитись: Постанова Кабінету Міністрів України № 691 від 26.11.2014
Регламент прийнятий відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 691 «Про утворення Ради бізнес-омбудсмена» та Меморандуму про взаєморозуміння для української антикорупційної ініціативи від 12 травня 2014 року.
Регламент затверджений Наглядовою Радою для регулювання діяльності Ради бізнес-омбудсмена.