You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

Рада бізнес-омбудсмена надає рекомендації державним органам як на основі окремих кейсів, так і відповідно до опублікованих системних звітів. У даному розділі ми зібрали інформацію по статусу виконання лише системних рекомендацій.

Назва звіту
Надані рекомендації
Статус виконання

Системний звіт «Великі проблеми малого бізнесу»

Налагодити регулярну роз’яснювальну роботу для підвищення обізнаності співробітників центральних і місцевих органів влади, зокрема, щодо виконання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (підготовки АРВ, оприлюднення інформації, публічних обговорень, налагодження професійного діалогу з відповідними бізнес-об’єднаннями).

ДРС

В процесі виконання

Налагодити регулярну роз’яснювальну роботу для підвищення обізнаності співробітників центральних і місцевих органів влади, зокрема, щодо застосування М-тесту. Можливо, доцільно модернізувати методику проведення цього тесту з урахуванням наявної інформації, сучасних умов тощо.

ДРС

В процесі виконання

Системний звіт «Контроль за контролерами: стан впровадження реформи контролюючих органів»

Продовжити здійснення моніторингу стану приведення органами контролю нормативно-правових актів у відповідність до законодавства щодо ризик-орієнтованого підходу до перевірок.

ДРС

В процесі виконання

Продовжити роботу з розробки ІАС ДНК і забезпечити її введення в експлуатацію згідно з чинним законодавством до кінця 2018 року.

Мінекономіки
ДРС

В процесі виконання

Забезпечити наповнення та функціонування ІАС ДНК.

ДРС

В процесі виконання
— коментарі: Наразі створений пілотний модуль планування заходів державного нагляду (контролю) та збору інформації для запуску інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) ІАС ДНК. https://inspections.gov.ua/

Розробити проект змін до діючого законодавства, зокрема:-статтю 5 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» доповнити запровадженням строків та обов’язковості виконання рішень ДРС, що базуються на рішеннях Експертно-апеляційної ради ДРС.-в статті 1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» розширити визначення «документ дозвільного характеру», додавши до нього декларації, а також передбачивши, що документи дозвільного характеру можуть видаватись не тільки у електронному вигляді, а і у іншій (наприклад, письмовій) формі.-статтю 166-10 КУпАП доповнити змінами стосовно встановлення відповідальності керівництва органів контролю за порушення при здійсненні заходів контролю, виявлених ДРС.

Мінекономіки
ДРС

В процесі виконання

Системний звіт «Виклики для уряду та бізнесу при взаємодії з місцевими органами влади»

Розробити проект внесення змін до Закону України "Про охорону атмосферного повітря" з метою забезпечення визначення в спеціальному законі переліку і вимог до документів, які суб'єкту господарювання необхідно подати для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Мін’юст
Мінприроди
ДРС

В процесі виконання
— коментарі: Мінприроди повідомило, що рекомендацію враховано при опрацюванні законопроекту, підготовленого МЕРТ, який спрямовано на удосконалення процедур видачі документів дозвільного характеру та встановлення у спеціальних законах, якими регулюється видача дозволів, основних вимог, визначених законами України "Про адміністративні послуги" та "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".

Підготувати зміни до ст. 53-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення з метою забезпечення притягнення посадових осіб до відповідальності, пропорційної тяжкості вчиненого правопорушення (як у випадку порушення термінів погодження та затвердження документації із землеустрою, так і в разі порушення термінів розгляду заяви про отримання дозволу на розробку проекту землеустрою).

Мін’юст
Мінагрополітики
ДРС

В процесі виконання

Забезпечити прийняття змін до Постанови Кабінету Міністрів України № 284 від 19 квітня 1993 року з метою визначення – чіткого і вичерпного переліку підстав для відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам;– регламентованого порядку розгляду заяви про визначення розмірів шкоди;– строків розгляду заяви про визначення розмірів збитків та прийняття відповідного рішення.

Мін’юст
Мінприроди
Мінагрополітики
ДРС

В процесі виконання
— коментарі: п. 153 оновленого Плану дерегуляції на 2020 рік, затверджений розпорядженням КМУ від 4 грудня 2019 р. № 1413-р із змінами внесеними КМУ 08.12.2020 Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1993 р. № 284 і від 11 жовтня 2002 р. № 1531» розроблено та направлено на погодження до заінтересованих органів виконавчої влади (Мінфін, Мінзахистдовкілля, Держгеокадастр), а також для проведення правової експертизи до Міністерства юстиції України. Також проект постанови направлено на погодження до Державної регуляторної служби