22.08.2023

Зустріч Агентства відновлення та Ради бізнес-омбудсмена з компаніями-членами EBA

Прозорі умови та правила гри у відновленні, а з ними й зрозумілі тендерні процедури — основа для забезпечення якнайшвидшої відбудови України від наслідків російської агресії.

Про це, а також практичні аспекти участі будівельних та інжинірингових компаній, зокрема із іноземними інвестиціями, говорили вчорана під час  зустрічі Ради бізнес-омбудсмена, Агентства відновлення з представниками компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації.

Враховуючи те, що тендери на відбудову в регіонах вже тривають, та співпрацю Агентства з Радою бізнес-омбудсмена – така зустріч відкрила можливість для компаній-членів EBA ознайомитись з діяльністю Агентства та його планами. Під час зустрічі також розглянули ті стримуючі фактори та складнощі, з якими стикаються компанії під час участі у закупівлях.

Зустріч відкрили бізнес-омбудсмен України Роман Ващук, заступниця Голови Агентства відновлення Валерія Іванова. Від Європейської Бізнес Асоціації приєднались заступник директора EBA з представництва інтересів компаній-членів Світлана Михайловська та керівник департаменту Вікторія Куликова, а також понад 30 представників компаній-членів EBA. Модерувала захід Тетяна Коротка, заступниця бізнес-омбудсмена України.

Керівник проєкту розвитку системи закупівель Агентства відновлення Олександр Наход представив напрацювання Агентства, проєкти відновлення, що знаходяться в роботі та окреслив наступні напрямки роботи.

Представники Агентства закликали бізнес активно приймати участь у тендерах, оскільки ринок державних закупівель буде збільшуватись, тож це є хорошою можливістю долучитись до відновлення країни на старті відбудови.

Зі свого ж боку, Агентство працює над тим, щоб всі тендери були максимально прозорими (інформація про кошторис, фото, звіти, тощо є відкритими). Крім того, до цього тривала робота над тим, аби прибрати дискримінаційні норми в тендерній документації, і наразі схожа робота відбувається і по відношенню до проєктної документції.

Водночас, якщо у представників бізнесу є пропозиції в цьому ключі – Агентство закликало компанії ділитись ними через Асоціацію або ж бізнес-омбудсмена.

Насамкінець Рада бізнес-омбудсмена нагадала компаніям, що вони, ставши частиною процесу відбудови, у випадку зловживань державних органів, можуть покластися на незалежну підтримку та медіацію Ради бізнес-омбудсмена. Принагідно нагадаємо, що Агентство відновлення ділиться оголошеннями тендерів на сторінці у Фейсбук: https://www.facebook.com/agency.for.restoration

Актуальні тендери також доступні на сайті https://prozorro.gov.ua/ 

Наступна новина: Бізнес-омбудсмен про ПДВ: зупинення стабілізовані та зменшувати треба ще в рази