РБО доклала зусиль, аби підприємствам було компенсовано понад 1 млрд. грн. (!) за виплати мобілізованим співробітникам (посилання на рекомендації РБО Уряду України: http://bit.ly/1HOyBtR).
У зв’язку з прийняттям Урядом України Постанови №911 від 04 листопада 2015 року, що змінює Постанову КМУ №105 від 04 березня 2015 року, якою встановлено Порядок виплати компенсації підприємствам, чиї співробітники мобілізовані на військову службу або продовжують перебувати там за контрактом звертаємо Вашу увагу на таке:
По-перше, значно розширене коло осіб на яких поширюється дія Постанови.
По-друге, зі змінами дія Постанови також поширюється на громадян України, які починаючи з:
- 18 березня 2014 р. були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;
- 8 лютого 2015 р. були прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану;
- 11 червня 2015 р. були призвані на строкову військову службу, а також призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом.
По-третє, алгоритм дій щодо отримання компенсацій згідно з Порядком не зазнав значних змін:
- необхідно заповнити звіти за зразками у додатках до Порядку (назви звітів і заголовки стовпців змінилися);
- завірити у керівника і головного бухгалтера підприємства (за необхідністю – печаткою підприємства);
- погодити звіти у відповідного військового комісару (або командиру частини);
- подати їх структурному підрозділу соціального захисту населення.
Радимо всім підприємствам, які мають заборгованість з боку Державного бюджету України, перевірити наявність документів і оперативно передати їх у відповідні структурні підрозділи органів соціального захисту.
Бажаємо успіхів!
З повагою,
Команда Ради бізнес-омбудсмена