03.08.2022

Нагальні проблеми бізнесу під час війни: РБО зустрілася з ДПС України

Бізнес-омбудсмен України Роман Ващук, його заступниця Тетяна Коротка та інспектор Кирил Номінас зустрілися з в.о. заступника голови Державної податкової служби України Євгенієм Сокуром.

Від ДПС в онлайн-засіданні взяли участь також керівники ряду департаментів згідно з запланованим переліком питань для обговорення. Зустріч була присвячена оновленню співпраці Ради бізнес-омбудсмена з Державною податковою службою України, нагальним проблемам бізнесу та способам їх швидшого і ефективнішого вирішення, зокрема шляхом розширення електронного обміну інформації про заяви та скарги.
Зокрема, під час зустрічі учасники обговорили прогрес у виконанні судових рішень, які РБО передала ДПС України під час останньої експертної групи, питання зупинення реєстрації податкових накладних та організації спільних освітніх заходів.

За результатами зустрічі Рада домовилася з ДПС проводити засідання спільної експертної групи щомісяця із залученням також представників регіональних податкових, спростити процедури обміну інформацією та організувати ряд вебінарів для бізнесу стосовно питань СМКОР.

Окремо ДПС повідомила, що наразі працює над уніфікацією підходів до взаємодії з платниками на регіональному рівні та планує активніше вирішувати проблеми підприємств із залученням бізнес-асоціацій, зокрема в сфері сільського господарства.

Рада бізнес-омбудсмена цінує співпрацю з Державною податковою службою та позитивно оцінює озвучені наміри державного органу щодо впровадження змін, спрямованих на зняття напруги для бізнес-спільноти в питаннях реєстрації накладних.

Наступна новина: Рада бізнес-омбудсмена представила брошуру з порадами для бізнесу на тимчасово окупованих територіях