08.08.2022

Рада бізнес-омбудсмена представила брошуру з порадами для бізнесу на тимчасово окупованих територіях

Внаслідок повномасштабної збройної агресії російської федерації майже 20% території України опинилася фактично тимчасово окупованими територіями (ТОТ). Попри наявні можливості релокації для бізнесу, перевезти своє підприємство виявилось реальним не для кожного. Значна частина економіки заблокованих регіонів складає агропромисловий комплекс, який не може переміститися на іншу територію, бо має основні матеріальні активи на ТОТ, та підприємства критичної інфраструктури (аптеки, транспорт, житлово-комунальні послуги тощо), які забезпечують базові потреби населення.

Наразі Уряд продовжує роботу над розробленням законодавства для регулювання статусу суб’єктів господарювання на ТОТ та мінімізації ризиків притягнення підприємців до кримінальної відповідальності за колабораціонізм. Зі свого боку, Рада бізнес-омбудсмена підготувала власну збірку практичних порад для бізнесу “Бізнес у блокаді”. 

Брошура охоплює перелік рекомендацій РБО щодо збереження та захисту майнових прав, взаємодії з найманими працівниками, контрагентами, податковими органами, а також містить алгоритм дій у випадку настання форс-мажору та при примусі до взаємодії з представниками  окупаційних адміністрацій.

У разі неможливості уникнення спілкування з окупаційною адміністрацією Рада бізнес-омбудсмена рекомендує підприємцям збирати докази на підтвердження відсутності наміру (умислу) співпрацювати із ними, а саме  — за відсутності загрози життю — фіксувати будь-які факти примусу/вимагання/погроз та зустрічатися з окупантом у супроводі потенційних свідків. У випадку застосування щодо підприємця фізичного/психічного примусу до вчинення колаборації, варто звернутися до правоохоронних органів із заявою, яку можна подати з підконтрольної Україні території через довірену особу.

У брошурі РБО також нагадує бізнесу про механізм захисту прав в ЄСПЛ та пояснює, на що слід звернути увагу, готуючи таке звернення.

Брошура розроблена на підставі чинного законодавства України. Завантажити брошуру можна за посиланням.
 

Наступна новина: ВАКАНСІЯ: Ресепшіоніст/асистент команди