6869

04.11.2016

Державні органи виконали 75% рекомендацій бізнес-омбудсмена

Рада бізнес-омбудсмена опублікувала звіт за підсумками третього кварталу 2016 року, в якому представила результати діяльності із захисту інтересів українських підприємців. У звітному періоді Рада отримала рекордну кількість скарг за весь період роботи в Україні – 242 – і успішно закрила 119 справ. Прямий фінансовий вплив розслідувань склав у звітному періоді 1,5 млрд. гривень (втричі більше, ніж у ІІ кварталі ц.р.), а за 16 місяців роботи інституції сукупний економічний ефект закритих справ досяг майже 5 млрд. гривень.

Основним джерелом звернень (75% скарг) залишилися представники малого та середнього бізнесу, що працюють у сферах промисловості, сільського господарства, оптової торгівлі та телекомунікацій. Найактивніше скаржилися в місті Києві (113), Київській (21), Харківській (14), Одеській (11) та Дніпропетровській (11) областях. Не надійшло скарг з Вінницької області та АР Крим.

Податкові питання залишалися найбільш проблематичними для підприємців в звітному кварталі (48% від загальної кількості звернень), однак кількість скарг на електронне адміністрування ПДВ знизилася на 30% в порівнянні з попереднім кварталом. Збільшилася кількість скарг на дії державних компаній, органів місцевого самоврядування, Служби безпеки України та митної служби. При цьому менше стали оскаржувати дії Міністерства юстиції і подавати запити з приводу змін до законодавства, зокрема на недосконалість нормативно-правової бази органів місцевого самоврядування. Динаміка скарг на дії Прокуратури та державних регуляторів практично не змінилася.

На Державну фіскальну службу України (включаючи податкову інспекцію і митну службу), а також силові структури (включаючи Прокуратуру, Національну поліцію, Службу безпеки і Міністерство внутрішніх справ України) Рада отримала найбільшу кількість скарг – 56% і 12% відповідно. В антирейтингу з’явилися нові учасники: органи вищої державної влади (Парламент, Президент, Кабінет Міністрів України), Міністерство фінансів, Антимонопольний комітет України, а також державні підприємства. У цьому кварталі з антирейтингу вибули Міністерство соціальної політики, Міністерство екології та природних ресурсів, Міністерство економіки та торгівлі України.

У третьому кварталі до команди Ради приєдналися 7 нових співробітників. Оновленій команді Ради вдалося скоротити середній час на розслідування скарг з 104 днів у II кварталі ц.р. до 89 днів у звітному кварталі.

Для прозорості взаємодії в ході розслідувань і підготовки рекомендацій Рада підписала три нових меморандуми про партнерство та співробітництво – з Київською міською державною адміністрацією, Національною поліцією і Національним агентством з запобігання корупції. Діалог з державними органами став ще більш конструктивним: частка виконаних рекомендацій зросла до 75% (для порівняння – в I кварталі ц.р. відсоток виконання рекомендацій склав 64%, в II кв. – 70%).

У цьому кварталі фахівці РБО підготували новий пакет системних рекомендацій до уваги Уряду України, присвячений проблемам в сфері захисту та контролю економічної конкуренції.

«Цей квартал став рекордним для нас за багатьма параметрами – ми отримали найбільшу кількість скарг за всю історію нашої роботи, державні органи збільшили відсоток виконання наших рекомендацій до 75%, ми підписали три меморандуми про співпрацю, досягли позначки у 5 млрд. гривень фінансового ефекту для підприємців. Знаковим в досягненні цих результатів стало і те, що наша команда розширилася. Я радий, що Рада стала тим голосом українських підприємців, якого вони раніше були позбавлені», – зазначив бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета.

З повною версією квартального звіту українською та англійською мовами можна ознайомитися на сайті Ради бізнес-омбудсмена України: https://boi.org.ua/reports-categories/kvartal-reports/

Наступна новина: Бізнес-омбудсмен відвідав Вінниччину