6876

28.04.2017

«Державні органи повинні активніше виконувати наші системні рекомендації», – бізнес-омбудсмен України Альгірдас Шемета

У першому кварталі 2017 року бізнес-омбудсмен отримав від бізнесу 264 скарги і закрив рекордну кількість розслідувань за всю історію роботи в Україні – 206.

Команда бізнес-омбудсмена допомогла повернути підприємцям 1,1 млрд. гривень у першому кварталі. У десятках випадків Рада бізнес-омбудсмена посприяла затвердженню податкових звітностей, підписанню контрактів з державними органами, отриманню договорів і ліцензій, закриттю кримінальних проваджень.

Податкові питання найчастіше турбували бізнес (45% від загальної кількості звернень), проте кількість скарг на дії фіскалів знизилася на 16% у порівнянні з попереднім кварталом. Бізнес активно скаржився на дії органів місцевого самоврядування, силових структур і митні питання. У порівнянні з минулим кварталом кількість звернень на дії Прокуратури зросла на 60%, хоча у звітному кварталі співпраця Ради бізнес-омбудсмена з Генеральною прокуратурою суттєво покращилася.

Основним джерелом звернень (70% скарг) залишилися представники малого та середнього бізнесу, які працюють в сферах торгівлі, промисловості, сільського господарства і нерухомості. Найактивніше зверталися підприємці з Києва (98), Київської (23), Одеської (23) та Харківської (20) областей. 73% скарг подали українські компанії. У порівнянні з минулим кварталом на 25% збільшилася кількість звернень від компаній з іноземними інвестиціями.

На Державну фіскальну службу України та органи місцевого самоврядування Рада отримала найбільше скарг – 53% і 9% відповідно. Удвічі зменшилася кількість скарг на державні компанії, а Міністерство інфраструктури і державні фонди вибули зі списку держорганів, на які скаржилися найчастіше.

Державні органи виконали 86% рекомендацій бізнес-омбудсмена на кінець першого кварталу.

«Я радий, що абсолютна більшість компаній, які до нас звернулися – 94% – задоволені результатом нашої співпраці. Завдяки налагодженому діалогу з державними органами ми досягаємо хороших результатів по конкретних проблемах бізнесу. Але я вважаю, що державні органи повинні активніше виконувати рекомендації з наших системних звітів, щоб бізнес-клімат в країні швидше змінився на краще», – прокоментував бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета.

З повною версією квартального звіту українською та англійською мовами можна ознайомитися на сайті Ради бізнес-омбудсмена України: https://boi.org.ua/reports-categories/kvartal-reports/

Наступна новина: ПРЕС-АНОНС: 19 травня відбудеться прес-брифінг з нагоди започаткування Всеукраїнської мережі доброчесності