05.06.2024

«Безпека доброчесного бізнесу під час відновлення як пріоритет стійкої європейської держави» – Роман Ващук виступив на Загальних Зборах UNIC

31 травня Всеукраїнська мережа доброчесності та комплаєнсу (UNIC) провела Щорічні Загальні Збори Учасників на тему «Безпека доброчесного бізнесу під час відновлення як пріоритет стійкої європейської держави».

Захід зібрав близько 100 представників бізнесу, держави та міжнародних партнерів, аби обговорити ефективні механізми, що сприяють євроінтеграції та посилюють захищеність українського бізнесу.
Розпочала подію дискусія про новий документ Ради бізнес-омбудсмена «Декларація справедливого та розсудливого адміністрування», що є угодою між державою і бізнесом для налагодження ефективної й незалежної співпраці. Цю панель модерувала заступниця бізнес-омбудсмена в Україні та членкиня Виконавчого комітету UNIC Тетяна Коротка. Розмова стосувалась критичного перегляду існуючих підходів правозастосування, які можуть допомогти побудувати майбутній суспільний договір між державою та бізнесом.

Під час заходу Грегор Вірант, Голова програми SIGMA OECD, вкотре підтвердив, що Декларація справедливого та розсудливого адміністрування, яку розробила РБО, відповідає найкращим стандартам на нормам OECD в сфері доброго урядування.

Виступаючи перед аудиторією, бізнес-омбудсмен Роман Ващук наголосив, що: «Декларація заснована на понятті презумпції доброї волі, про яку я вже неодноразово згадував й після презентації результатів нашого нового власного розслідування щодо податкових перевірок. Обґрунтованість, пропорційність, безпристрастність, прозростість, правова визначеність, законодавча прогнозованість, ефективне адміністративне оскарження — принципи, про які сьогодні держава має не лише задуматись всерйоз, а й докласти зусиль, аби в буквальному сенсі зламати застарілі підходи «безпідставного покарання» кожного підприємця, не даючи йому шансів на виправлення помилок».

У продовження розмови учасники заходу обговорили питання та необхідні зміни в законодавчому полі, які стимулюватимуть доброчесну роботу приватного і державного секторів, сприятимуть поширенню культури нульової толерантності до корупції та підвищуватимуть безпеку бізнесу, зацікавленого у процесах відновлення та відбудови.Під час зборів Антоніна Прудко, Голова Секретаріату UNIC, представила програмний звіт діяльності спільноти за 2023 рік та план роботи на 2024 рік.

Рада бізнес-омбдусмена дякує партнерам, зокрема UNIC, за безперервну роботу у поширенні культури доброчесності в країні та залученні, об’єднаних спільними цінностями стейкголдерів, до дискусії, що необхідна для впровадження комплаєнс-практик, поліпшення ділового клімату та неминучої відбудови України.

Захід проведено за підтримки UNDP Ukraine / ПРООН в Україні за фінансування уряду Японії.

 

Наступна новина: Нова вакансія: молодший інспектор (юрист)