Часті питання
«Омбудсмен» – це шведське слово, яке означає «представник інтересів» – незалежна посадова особа, яка розглядає скарги громадян щодо неправомірних дій Уряду. Вперше посаду парламентського омбудсмена заснували у Швеції в 1809 році. Раду бізнес-омбудсмена в Україні започаткували у грудні 2014 року. Омбудсмен – посадова особа, яка не залежить від уряду та будь-яких політичних партій
Бізнес-омбудсмен розглядає скарги щодо можливого вчинення корупційних діянь або інших порушень законних інтересів суб’єктів підприємництва внаслідок дій або бездіяльності, (включаючи рішення) з боку органів державної влади та органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, що перебувають у сфері їх управління, та їхніх посадових осіб.
Звертайтесь до Ради бізнес-омбудсмена, якщо у Вас виникла проблема з органами державної та місцевої влади, державними/підконтрольними державі компаніями, і Ви не в змозі вирішити її самостійно.
Рада бізнес-омбудсмена не розглядає скарги стосовно справ, що знаходяться на судовій стадії чи в арбітражі, скарги щодо справ, які вже розглянуті судом чи арбітражем, а також скарги приватного бізнесу один на одного. Рада також не розглядає скарги, коли сторона, яка зазнала впливу недобросовісної поведінки, не вичерпала принаймні одну інстанцію адміністративного оскарження, доступну такій стороні згідно із чинним законодавством та внутрішніми правилами сторони, щодо якої подана скарга.
Бізнес-омбудсмен розробляє рекомендації державним органам та застосовує свій авторитет, аби рекомендації було втілено вчасно та в повній мірі. Він також має право передати справу до Антикорупційного бюро та привернути увагу Президента чи Прем'єр-міністра до розгляду справи. У разі, якщо державні органи відмовлятимуться втілювати рекомендації Ради і якщо це негативно впливатиме на бізнес-клімат в Україні, бізнес-омбудсмен має право привертати увагу громадськості до ситуації через звіти, що їх оприлюднює Рада бізнес-омбудсмена на своєму сайті, та через засоби масової інформації.
Бажано подавати скарги через веб-сайт Ради www.boi.org.ua. Скарги також будуть розглядатися, якщо надійдуть у листі або електронною поштою. Бізнес-омбудсмен також може розпочати розслідування за власної ініціативи, якщо дізнається про випадки можливого зловживання із засобів масової інформації або будь-яких інших джерел.
Ваше ім’я та електронна пошта необхідні, щоб Рада бізнес-омбудсмена змогла зв’язатися з Вами з приводу Вашої скарги. Рада не розглядає анонімні скарги. Уся інформація щодо скарги суворо конфіденційна.
Ні. Послуги Ради бізнес-омбудсмена безкоштовні.